Adam Lambert: List Miłosny do społeczeństwa LGBTQ

Z okazji Gay Pride Month, Billboard poprosił różne gwiazdy świata popkultury, aby napisały „Listy Miłosne” do społeczności LGBTQ. Poniżej, otwarty-i-dumny piosenkarz i rockweiler1Adam Lambert dzieli się swoim. A my dzielimy się jego tłumaczeniem na język polski. Tłumaczenie-Annie

 Więcej listów miłosnych gwiazd możecie przeczytać tutaj.

List Adama- KLIK


Dorastałem w klubach i na scenach Hollywood. Pamiętam radość, kiedy po raz pierwszy poczułem się, że znalazłem ludzi „mojego rodzaju”. Wreszcie mogłem zaznajomić się z podobnie myślącymi kosmitami, którzy odważali się żyć poza granicami i na własnych zasadach. Cieszyliśmy się sobą nawzajem. W wieku 27 lat zgłosiłem się na przesłuchanie do show, które miało zmienić moje życie i karierę już na zawsze. Amerykański Idol był dla mnie wspaniałym doświadczeniem. To było spełnienie marzeń.

Ale nagle, konsekwencje bycia homoseksualnym celebrytą stały się przytłaczające. Czułem, że moim zadaniem jest sprawienie, aby społeczeństwo LGBTQ było ze mnie dumne, oraz otwarte i jak najszczerszym odzwierciedleniem naszych doświadczeń. Jednakże, w 2009 roku daleko nam było do takiej powszechności, jaka towarzyszy nam teraz. Dla niektórych fanów byłem pierwszym przypadkiem identyfikowania się z kimkolwiek ze środowiska LGBTQ. Żadnej presji! Musiałem zmierzyć się z wyzwaniami, podwójnymi standardami i uprzedzeniami. Były momenty, kiedy miałem wrażenie, że rzuciłem się na zbyt głęboką wodę. Ale wiecie, jak udało mi się nie poddać? Oprócz tego, że byłem piekielnie uparty? To dzięki tym wszystkim szalonym marzycielom, jakich poznałem w ciągu lat.

Wszyscy jesteście moją prawdziwą inspiracją. Jesteście moją linią ratunkową, która pomagała mi zachować rozsądek i wdzięczność. Wszyscy muzycy, tancerze, drag Queen, gwiazdy barów, dzieciaki z klubów, didżeje, projektanci, aktorzy, styliści, członkowie glam squad ze społeczeństwa LGBTQ… WY jesteście moją cyrkową rodzinką. To dzięki tym wszystkim latom włóczenia się wśród naszych nocnych placów zabaw wiedziałem jak i dlaczego chcę trzymać się swojej drogi; aby reprezentować moją rodzinę LGBTQ!

A teraz, po ośmiu latach, społeczność LGBTQ zaszła TAK daleko. Widzę innych artystów oraz obywateli ujawniających się bez wstydu i bezpardonowo. Pomimo przeszkód, z którymi obecnie musimy się mierzyć, jestem oszołomiony naszym postępem. Zaszliśmy tak daleko. Moi prawdziwi fani dzielą te same ideały, dlatego wciąż witamy kolejnych kosmitów-dziwaków w naszej rodzince. Dziękuję wam WSZYSTKIM za inspirację i wsparcie mojej drogi. Obiecuję, że będę robił to samo dla was.

1Nie jestem pewna, ale to chyba miała być gra słów z rockmanem i rottweilerem (rasą psa)


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.