„Adam Lambert o nowej muzyce: duet z Robbiem Williamsem byłby dla mnie zaszczytem” – tłumaczenie wywiadu z Mirror Online

 

Tłumaczenie – Annie

Oryginalny wywiad

Adam Lambert o nowej muzyce: duet z Robbiem Williamsem byłby dla mnie zaszczytem
Finalista Amerykańskiego Idola wyjawia, że jego długo wyczekiwany album jest już na ostatnim etapie produkcji.

 

Adam Lambert może teraz dodać rezydencję z Queen w Las Vegas do swojej bogatej listy osiągnięć po zagraniu 10 koncertów z legendarnymi brytyjskimi gwiazdami rocka.

Po zakończeniu tego etapu, uwaga byłego uczestnika Amerykańskiego Idola wraca do jego nowej muzyki (i aktorstwa).

Po tym jak ostatni album Adama wyszedł ponad trzy lata temu, fani supergwiazdy z niecierpliwością wyczekują czegoś nowego – i to oczekiwanie ma się wkrótce skończyć.

“Pracowałem nad albumem przez ponad rok, może nawet dwa i pół roku, ale teraz naprawdę jest już w końcowych etapach produkcji i moja uwaga zwraca się ku niemu, co mnie bardzo cieszy” powiedział nam w swojej garderobie w Park Theatre w Las Vegas, zaledwie kilka godzin przed wyjściem na scenę z Brianem Mayem i Rogerem Taylorem.

Piosenkarz (36 lat) nie dzieli się informacjami o potencjalnej współpracy, ale zgadza się, że duet z jego prawdopodobnie największym fanem – dawną gwiazdą zespołu Take That Robbiem Williamsem – powinien w końcu powstać. Ale czy ten album będzie TYM albumem?

“Nic się nie wydarzyło, ale w tym momencie zdecydowanie miałoby to sens,” uśmiecha się. “Nie rozmawialiśmy o tym, on i ja, ale dla mnie byłby to zaszczyt.”

Nowy juror X-Factora, Robbie, już od lat głośno chwali Adama. Po zobaczeniu go na żywo wcześniej tego miesiąca, Robbie opisał byłego uczestnika Amerykańskiego Idola jako “prawdziwego boga, jeśli chodzi o prezencję i wokal.”

I to uczucie jest odwzajemnione przez Adama: “Czy on nie jest słodki? Zawsze jak to słyszę, myślę sobie ‘Och, Robbie’. To taki świetny facet. Jest naprawdę uroczy.

“To, co w nim lubię jako w artyście, to że jest taki dociekliwy. Ma tyle pytań, chce zrozumieć świat i ludzi. Kocham to w nim. Myślę, że jest naprawdę świetny. Jest taki ciekawsko-kreatywny.”

Jest jeszcze jeden artysta, który prawdopodobnie nie pojawi się na albumie – dobry przyjaciel Adama, Sam Smith.

“Gdyby znalazł czas,” śmieje się Adam. “Jest ciągle strasznie zajęty!”

Dużo wydarzyło się odkąd piosenkarz wydał The Original High w 2015 roku. Wyjawia nam, że nadchodzący album zaskoczy Glamberts.

“Album ma trochę inne brzmienie niż to, co ludzie do tej pory ode mnie słyszeli. Moje doświadczenie podczas tras z Queen i wydarzenia, które miały miejsce w moim prywatnym życiu – dobre, gorsze i dziwne – to wszystko wpłynęło na moje spojrzenie na świat.

“Dorosłem trochę i można to usłyszeć w mojej muzyce. To dobre odzwierciedlenie tego, gdzie jestem teraz.”

Kiedy wypytujemy go o datę, Adam mówi, że w “idealnym świecie” album mógłby zostać wydany przed końcem roku.

Oprócz pracy nad albumem i koncertowania z Queen, Adam był również zajęty kilkoma projektami aktorskimi: rolą w filmie animowanym i kolejnym, tajemniczym projektem telewizyjnym.

“Chcę wejść w to głębiej,” przyznaje. “Świetnie bawiłem się przy tych dwóch projektach, które wspomniałem. To był taki powiew świeżości.”

Minęło już prawie 10 lat odkąd Adam zajął drugie miejsce w Idolu za Krisem Allenem – nazwiskiem, którego większość ludzi już może nie pamiętać. Osiągnął sukces tam, gdzie wielu jego współtowarzyszy z konkursu już nie dało rady. Jaki jest jego sekret utrzymania się w tak brutalnym przemyśle?

“Nigdy nie czuję się usatysfakcjonowany. Zawsze chcę więcej. Zawsze chcę zrobić coś nowego i to jest po prostu coś, co kocham. Kiedy wchodzę na scenę, czuję się tam bardziej komfortowo niż w wielu sytuacjach towarzyskich. Czuję, że to jest moje miejsce.

“I to jest coś, co mogę robić, wiesz? Nie wiem, czy coś jeszcze daje mi takie uczucie jak to.”

Śmiejąc się, dodaje: “Może z wyjątkiem butów.”

Adam wspomniał też, jak otwarcie mówił o swojej orientacji i jak przemysł stał się bardziej tolerancyjny w stosunku do homoseksualnych artystów od czasu jego udziału w Idolu w 2009 roku.

“Kiedy pojawiłem się na scenie po Idolu, był to taki ciekawy okres, w którym nie wiedziałem jak się odnaleźć, ponieważ przede mną nie było zbyt wielu osób takich jak ja,”powiedział.

“Są kultowi artyści, którzy ujawnili się podczas trwania ich kariery, jak Elton i później Freddie Mercury, chociaż Freddie nie ujawnił się w sumie prawie do momentu śmierci.

„Dlatego też nie było żadnej instrukcji, jak wybić się jako otwarcie przyznający się do homoseksualizmu artysta, dlatego była to trochę droga prób i błędów.”

Ale Adam zaznacza, że nie zrobiłby inaczej.

“Trzymałem się tego i cieszę się, że zachowałem wystarczającą rozpoznawalność, aby być tutaj w 2018 roku, kiedy tak wiele się zmieniło i nie jest to już temat tabu. Jeśli chodzi o przemysł muzyczny, ludzie ze środowiska, jak teraz na to patrzą, mówią ‘to da się zrobić’. Nie trzeba się tego bać.

“Tak samo jest z publicznością. Ludzie rozumieją, że różnorodność jest możliwa i że nie musisz być gejem, żeby lubić homoseksualnego artystę. Finalnie muzyka jest muzyką, a jej doświadczanie przez ludzi pozostaje doświadczaniem przez ludzi.”


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.