Adam Lambert o nowych nagraniach Queen „To nie jest całkiem niemożliwe”

Zapraszamy na tłumaczenie wywiadu,który został opublikowany wczoraj na jednym z australijskich portali.

Tłumaczenie-Annie

WYWIAD

Adam Lambert, który powraca do swojej roli frontmana Queen podczas trasy po Australii w tym miesiącu, wyznaje, że jest otwarty na nagrywanie czegoś nowego ze swoimi towarzyszami z zespołu, ale zaznacza, że wciąż jest u nich „gościem”.

Adam Lambert nigdy by nie pomyślał, że zgłoszenie się do Amerykańskiego Idola z Bohemian Rhapsody dziewięć lat temu sprawi, że zyska możliwość udziału w koncertach jednego z największych zespołów na świecie – zastępując Freddiego Mercury’ego jako frontman Queen.
W trakcie przygotowań na nadchodzące koncerty w Australii, Adam powiedział nam, że ten moment był skromnym początkiem jednego z największych powrotów w historii rocka.
Wtedy jeszcze nie zdawałem sobie sprawy, że zaśpiewanie tej piosenki w programie rozpocznie całą kaskadę późniejszych wydarzeń,” powiedział. „A potem, gdy Brian May i Roger Taylor zostali zaproszeni do zagrania z nami We Are The Champions w finale Idola, była to dla mnie świetna okazja, by ich poznać.”
Na pewno był taki moment, kiedy przyglądaliśmy się sobie i czuliśmy przepływającą energię, a potem oni wyrazili chęć ponownej współpracy ze mną.”
Fani Queen na całym świecie w ciągu ostatnich czterech lat zaakceptowali go jako wokalistę w zespole, a teraz druga australijska trasa Queen + Adam Lambert rozpocznie się w Qudos Bank Arena w Sydney 21 lutego.
Światowa trasa na pewno podbuduje też rosnące wyczekiwanie na film Bohemian Rhapsody, w którym w rolę Freddiego Mercury’ego wcieli się Rami Malek. Ma on wejść do kin pod koniec tego roku.
Podczas gdy Brian May współpracował już z Adamem nad jego solowym materiałem, możliwość nagrania nowego albumu Queen pozostaje otwarta.
Nigdy nie powiem nigdy. Ale jeśli Brian, Roger i ja nagramy nową muzykę, czy można to nazwać Queen? Dla mnie Queen to Freddie, a ja jestem gościem,” powiedział. „Ale nie jest co całkiem niemożliwe. Na razie pracowałem bardzo ciężko nad moją muzyką solową i będę się starał robić to dalej podczas tras z Queen.”
Lambert bardzo spodobał się australijskiej publiczności, odkąd rozpoczął swoją popową karierę po Amerykańskim Idolu. Zamykał Mardi Gras1 w 2010 roku, ale nie da rady być na uroczystościach z okazji czterdziestolecia, ponieważ będzie wówczas w Melbourne na scenie z Queen.
Byłoby super wystąpić, ale moim Mardi Gras będzie pełny dwugodzinny show z Queen,” powiedział.
Jako jedna z najbardziej rozpoznawalnych homoseksualnych gwiazd popu, Adam powiedział, że wprowadzenie równości małżeńskiej w Australii było „bardzo ważną wiadomością wysłaną światu„.
Lambert spędził kilka miesięcy w Australii w 2016 roku, kiedy pełnił funkcję jurora w finałowej serii X Factora.
Jestem zachwycony, bo zawsze uważałem Australię za kraj postępu i zawsze spotykałem tu wspaniałych ludzi. Myślę, że to wspaniałe dwuczęściowe zwycięstwo – najpierw z głosowaniem, a potem z wprowadzeniem ustawy w życie.”
Queen + Adam Lambert rozpoczną swoją trasę po Austaralii 21 lutego w Qudos Bank Arena.

1Och, Mardi Gras… Mała zajawka tego, co się tam działo 😉


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.