Adam Lambert opowiada o planach na nadchodzącą trasę Queen po Wielkiej Brytanii

Tłumaczenie-Annie

ARTYKUŁ

Legendarni rockmani inspirują się rocznicą wydania „News Of The World”1.

Adam Lambert podpowiedział, czego możemy spodziewać się po nadchodzącej trasie Queen po Europie i Wielkiej Brytanii – ujawniając, że członkowie zespołu inspirowali się swoim albumem-klasykiem „News Of The World”.

Lambert, który zyskał sławę jako artysta solowy w amerykańskim programie American Idol, jeździ w trasy z zespołem jako frontman i zastępca Freddiego Mercury’ego od 2011 roku*. W zeszłym tygodniu, rockowi weterani ogłosili wielką trasę po arenach Zjednoczonego Królestwa i Irlandii. A teraz Lambert zdradził tam trochę szczegółów z przebiegu przygotowań.

Cóż, poszczególne elementy nie są jeszcze całkowicie dopracowane, bo wciąż prowadzimy wiele kreatywnych rozmów w poszukiwaniu konceptów,” powiedział Adam NME. „To, co na pewno się rozwija, to wygląd sceny. Został zaprojektowany od nowa, ale zmienia się nawet teraz, kiedy ze sobą rozmawiamy. Długo mailowaliśmy do siebie o tym, jak ułożyć setlistę na nowo i zrobić coś innego, niż zwykliśmy do tej pory. Uważam, że to bardzo ważne.”

Mamy fanów, którzy przybywali na koncerty i widzieli nas więcej niż jeden raz. Wiele z nich towarzyszy nam przez cały okres ostatnich czterech-pięciu lat. To ważne, żebyśmy nie czuli, że wciąż się powtarzamy, nawet gdy mamy w planach wystąpienie z tymi samymi hitami, z których Queen jest tak bardzo znane. Staramy się włożyć w to inny kontekst oraz dopasować do tego inne efekty wizualne i towarzyszące. Będzie z tym sporo zabawy. Czuję się podekscytowany wyzwaniem przekształcenia całego show, aby można je było odczuć jako coś nowego.

Ten rok jest jednocześnie rokiem czterdziestej rocznicy wydania klasycznego albumu Queen „News Of The World” – który zawierał w sobie utwory takie jak „We Will Rock You” i „We Are The Champions”.

Zapytany, czy zespół może mieć ochotę na zagranie albumu w całości, Lambert odpowiedział: „Nie wiem, czy mają to w planach, ale to było takim głównym katalizatorem, kiedy zaczęliśmy wysuwać swoje koncepty odnośnie nowej trasy. Rozmawialiśmy o tym. To zdecydowanie jeden z kluczowych nowych pomysłów, które będziemy w nią wbudowywać. Na pewno pojawi się kilka piosenek z tego albumu, których wcześniej nie wykonywaliśmy razem.

Dodał jeszcze: „Nawet strona wizualna będzie swego rodzaju ukłonem w stronę tego albumu. To naprawdę fajne, by użyć rocznicy jako kluczowego elementu designu sceny. Może teraz nie brzmi to zbyt sensownie, ale kiedy przyjdziecie na koncert i zobaczycie go na własne oczy, pomyślicie sobie: „Ach, już rozumiem!

1 szósty studyjny album Queen, wydany w 1977

*Dokładniej od 2012-w tym roku pojechali wtedy na trasę, w 2011 dali króciutkie preledium na MTV EMA w Belfaście (Ivaa)


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.