Adam Lambert podpisuje kontrakt z Oreo

Tłumaczenie artykułu,które przygotowała Annie.

ARTYKUŁ

ADAM LAMBERT PODPISUJE UMOWĘ Z OREO W NOWEJ GLOBALNEJ KAMPANII REKLAMOWEJ

Dyrektor marki Jennifer Hull mówi o współpracy z Lambertem oraz o tym, jak marka współpracuje z artystami.

Na pierwszy rzut oka, nowy ogólnoświatowy spot Oreo, ze swoją figlarną animacją i tkwiącym-w-twojej-głowie-przez-resztę-dnia jinglem, jest dokładnie tym, czego spodziewałbyś się od producenta ciasteczek. Jest prosty i pasuje. Ale o ile brzmi to łatwo, nawet najbardziej szarzy „oglądacze” reklam wiedzą, jak często marki wolą wybrać coś zawiłego i kiepskiego.

Spot zaczyna nową kampanię Oreo o nazwie „Open Up” (tłum. „Otwórz się”), prowadzoną przez The Martin Agency, która ma miejsce w 50 krajach, a której celem jest przekazywanie przesłania marki, dotyczącego otwierania serc przez ludzi do tych, którzy są inni. To rozwinięcie długofalowej kampanii „Wonderfilled”, którą marka zaczęła w 2013 roku. Jingiel jest śpiewany przez Adama Lamberta, ostatnią gwiazdę, która dołączyła do niezwykle eklektycznej listy artystów, z którymi Oreo współpracowało w ciągu lat (znaleźli się na niej również Kacey Musgraves, Owl City, Tegan and Sara i inni).

Oczywiście praca z Lambertem również wydaje się czymś łatwym. Jest gwiazdą pop z dużym zainteresowaniem publiczności i wielkim gronem fanów (nie wspominając o tym, że właśnie dostał bardzo znaczącą rolę w nowym remake’u „Rocky Horror Picture Show” dla FoxTV), ale dyrektor globalny marki Jennifer Hull mówi, że ich kryteria współpracy z artystami zawierają w sobie znacznie więcej niż tylko samą popularność.

„Szukamy kogoś, kto reprezentuje znaki towarowe Oreo – otwartość, ciekawość i zabawę – a potem patrzymy, co ze swojej unikatowości może wnieść do kampanii ze swoim głosem i muzyką,” wyjaśnia Hull. „To sposób, by utrzymywać świeżość i trafność. Szukaliśmy kogoś, kto uosabiałby ducha kampanii, ale słowa i spot mają w sobie dużo energii, więc chcieliśmy też kogoś, kto mógłby tej energii dostarczyć. Śledziliśmy Adama w ciągu jego wspaniałej podróży od Amerykańskiego Idola do teraz, więc to jasne, że ma wiele na swoim koncie, a my jesteśmy zachwyceni jego optymizmem, nadzieją i ogólną energią, jaką wnosi do kampanii.”

Lambert powiedział Billboardowi, że zawsze chciał pracować nad jinglem. „To zawsze było takie marzenie – nie byłoby fajnie nagrać piosenki do reklamy TV?”

Agencja napisała tekst, a Hull mówi nam, że Adam współpracował z nimi w studio, by wnieść do pracy coś od siebie. „Piszemy słowa przed rozmową z artystą, ale wiele współpracy dzieje się w studio, w tym przypadku pracowaliśmy z Adamem nad tym, jak ten tekst wprowadzić w życie,” mówi Hull. „Wniósł ze sobą tak wiele i naprawdę stworzył to, co mieliśmy na myśli.”

Podczas gdy wersja Lamberta pojawi się w reklamach na całym świecie, w niektórych krajach słowa zostaną zaadaptowane przez lokalnych artystów. Powstające rynki zagrały wielką rolę we wzroście wartości marki z 2 miliardów dolarów w 2011 do 2,5 miliarda w 2014. Pięcioma największymi rynkami dla Oreo są: USA, Chiny, Wenezuela, Kanada i Indonezja. Tuż po nich na liście znajduje się Wielka Brytania, Meksyk, Hiszpania, Francja i Indie.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Telefoniczny wywiad podczas programu on air with Ryan Seacrest

 

 


2 komentarze

  1. Tak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. Tylko niech żaden lokalny artysta w naszym kraju nie próbuje tego adaptować, bo wyjdzie jak GT w TVOP !!!!! Tu liczy się tylko oryginał.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.