Adam Lambert rozmawia o pracy z Queen i o produkcji nowego albumu ,,Velvet” – HungerTV

Online wywiad z Adamem na  lamach HungerTV.

Sesja zdjęciowa

Fotograf-Rankin

Słowa- Kitty Robson

Makijaż- Chantelle Philips

Włosy- Lewis Pallett

Stylizacja-Sarah Ann Murray

~~~~~~~~~~~~

HUNGERTV

Tłumaczenie-Ivaa

ADAM LAMBERT ROZMAWIA O WSPÓŁPRACY Z QUEEN ORAZ PRACAMI NAD ALBUMEM ,,VELVET”. 

Spotykamy się z gwiazdą,która zmieniła zasady gry przy wydaniu swojej nowej muzyki i nastawia się na zupełnie inną ścieżkę….

To jest piekielnie dobry rok dla Adama Lamberta- zaczął się od występu na gali Oskarów,jedzie w trasę z ikonami, produkuje w pocie czoła swoje własne wibrujące dźwięki. Ta supergwiazda nigdy nie zwalnia tempa i nie wygląda na to,żeby przestał. Teraz,gdy powoli nastaje ten czas,żeby wydać swój czwarty już album zatytułowany ,,Velvet” ten multitalent jest już gotowy,żeby opublikować znacznie więcej z własnego podwórka całemu światu. Cztery lata po wydaniu ostatniego wydawnictwa zatytułowanego ,,The Original High” wiele się zmieniło w świecie Adama Lamberta i tyle samo jest obecnie w stanie dać światu. Spotykamy się z …

Cześć Adam, jak się masz?

Adam- Bardzo dobrze, jestem zajęty. Jestem super podekscytowany wydaniem swojego nowego projektu! Jest niczym malutkie dziecko,które było w inkubatorze zbyt długo!

Czy stresujesz się prezentacją tego wydawnictwa przed całym światem?

Adam- Nie,niespecjalnie. Jestem po prostu strasznie podekscytowany- nie jestem zdenerwowany,zresztą jestem od długiego czasu taki niezdenerwowany. Spoglądam te 10 lat wstecz i w przeszłości byłem pewny siebie,ale taki też zalękniony,kiedy miałem wydawać nowy album. Ale tym razem jestem po prostu to przeżywam i jestem bardzo spokojny.  Bardzo wierzę w swoją  nową muzykę, czuję,że tym razem bardziej zaufałem swojej intuicji i instynktom niż kiedykolwiek.

Co ten album dla Ciebie znaczy?

Adam- Nazywa się ,,Velvet” i pracowałem nad nim przez ostatnie  3 lata. Częścią powodu, dlaczego to był taki długi proces jest ten,że celowo wybrałem nie śpieszenie się  z nagrywaniem. Chciałem poeksperymentować w studiu i popracować z tekściarzami-dotarłem do ludzi, z którymi już wcześniej pracowałem  oraz z wieloma nowymi ludźmi,z którymi spotkałem się towarzysko i po prostu zacząłem spotykać się z nimi w studio i przychodzić z piosenkami. W mojej opinii jest to album ponadczasowy. Sonicznie odnosi się do wielu rodzajów muzyki,którą słyszałem w domu,gdy dorastałem,takie trochę retro. Jest wiele klimatów lat 70  i 80 i żyje w świecie,gdzie stare łączy się z nowym- definitywnie ma w sobie ten krawędź takiego vintage. A więc jako całość powiedziałbym,że to jest bardziej soulowe niż cokolwiek,co wydałem już wcześniej- przynajmniej tak twierdzą  moi przyjaciele. Taaak, to Velvet- to słowo znaczy wiele różnych rzeczy. Czuć,że album jest bardziej płynny,jest to baaaaardzo płynny odbiór.

Jak Twoim zdaniem ewoluowała Twoja muzyka przez wszystkie trzy albumy?

Adam- Jestem bardzo zorientowaną na projekt osobą. Lubię zawsze mieć ten ,,świat” ; w którym ,,żyje” dany album. Wiele pomysłów tworzy się w mojej głowie, które potem formują się we wszystko,co robię. Ten najnowszy jest bardzo specyficzny we swoim dźwięku oraz naocznie- to bardzo specyficzni towarzysze ze sobą. Pierwsza piosenka nosi tytuł ,,New Eyes” ; mam wiele odmiennych nastrojów oraz energii żyjącej w świecie albumu ,,Velvet” . Wybrałem tą piosenkę,ponieważ zawiera w sobie wiadomość oraz nastrój- to jest romantyczna piosenka o potrzebie posiadania kogoś, kto Ciebie inspiruje,kto sprawia,że patrzysz na świat inaczej przez inne oczy. Te oczy są nowe dla mnie, para oczu,którą odkrywam,ale  także i oczy tej osoby są niewinne- widzą rzeczy i postaci w świetle oraz z pozytywnym nastawieniem,  otwarte na nowe możliwości oraz nadzieje. Bycie koło tej osoby unosi mnie i sprawia,że się tak czuję.

Czy czujesz jakby to był pozytywny czas na bycie kreatywnym?

Adam- Myślę,że najpiękniejszą rzeczą w byciu muzykiem oraz posiadając swoich słuchaczy to ta, gdzie możesz mieć tą swoją moc między ich nastrojami lub odbiorem- żeby spróbować i wpłynąć na dobre- jest to swego rodzaju satysfakcjonująca rzecz. Świat oszalał ostatnio- jest wiele stresujących czynników,które kreują niepokój wśród ludzi. Oni szukają znaczenia oraz nadziei. Dla mnie,najbardziej napędzające wartości do walki z niepokojem są miłość,szczęście oraz komunikacja międzyludzka. To jest jeden z głównych tematów na albumie: komunikacja oraz znalezienie tego,czego potrzebujesz , by być szczęśliwym oraz zadowolonym. 

Jak to jest być wzorem do naśladowania dla  społeczności LGBT?

AdamJest to zaszczyt. Byłem farciarzem,dorastając w całkiem otwartej na inność rodzinie- byli dla mnie wielkim wsparciem,gdy się ujawniłem w wieku 18 lat. Potem przeprowadziłem się do LA i stałem się dorosły i miałem udział w relacjach międzyludzkich i przygodach i przez ostatnie 10 lat odbyłem swoją personalną podróż tożsamości oraz relacji. W międzyczasie stałem się osobą publiczną i akurat przebyłem te 10 lat w podjęciu decyzji,kim oraz jakim mężczyzną chciałbym być. A więc wkroczenie w światła jupiterów w tym momencie, w wieku 27 lat było wielkim momentem dla mnie,ponieważ miałem ten ,,swój” czas. To naprawdę się przydało,by mieć możliwość posiadania pewnego rodzaju przywództwa oraz otworzyć ludziom oczy. Miałem wiele fanów w trakcie trwania American Idol, którzy nawet mogli wcześniej nie znać żadnego geja i być  katalizatorem do rozmów było trudnym zadaniem na początku,ale bardzo szybko stało się czymś oczywistym- byłem za to odpowiedzialny.

Czy wychowywanie Ciebie było w pewnym stopniu kreatywne?

Adam-Tak. Mój tata był radiowym DJ-em w collegu, więc miał tonę vinyli w domu ; moja mama miała także wielką kolekcję płyt. Zawsze,ale to zawsze była grana muzyka z tych płyt. Słuchałem wiele muzyki lat 70, przy której oni dorastali. Mój tata miał wiele vinyli z muzyką klasycznego rocka, a mama słuchała często Al Green oraz Arethy Franklin, więc to była bardzo podzielna muzyka. Kojarzę pewne piosenki z konkretnymi wspomnieniami i wiele z nich odnosi się do muzyki moich rodziców. Będąc na podwórku z mamą i tatą pamiętam,jak tata mruczał do muzyki Boba Marleya w trakcie grillowania- zawsze to pamiętam. Więc,gdy gdziekolwiek słyszę Marleya to przypomina mi się ten beztroski czas i słoneczne dni.

Czy możesz przytoczyć te albumy,które w pewnym stopniu Cię osobiście ukształtowały?

Adam- Mam generalnie na myśli album Queen-Realistic. Ten album był taką składanką, ale otworzył on cały świat.  Oczywiście jestem fanem Freddiego nr.1. Led Zepplin to też było coś. The Rolling Stones- mama była wielką fanką Stoensów. Mam na myśli-nazywasz to,słyszę to. Mój tata słuchał często The Greateful Dead. 

Występowanie dla tak dużej publiczności na całym świecie i obserwowanie ich wszystkich śpiewających do piosenek Queen i rozumiejących siłę muzyki powoduje transformację do człowieka. To łączące- wszyscy razem śpiewają- to zbiera całą publiczność obecną na arenie w jedność co jest w dzisiejszym świecie czystą magią.

Jak Twoje doświadczenie z Queen zmieniło Cię jako muzyka?

Adam- Myślę,że moc ich piosenek jest ponadczasowa- nie obserwowali żadnych trendów, eksperymentowali z wieloma różnymi dźwiękami oraz stylami muzycznymi- byli nieustraszeni. Zawsze czerpałem przyjemność  z tej strony rzeczy- są one dowodem na to,że pracują. Występowanie dla tak dużej publiczności na całym świecie i obserwowanie ich wszystkich śpiewających do piosenek Queen i rozumiejących siłę muzyki powoduje transformację do człowieka. To łączące- wszyscy razem śpiewają- to zbiera całą publiczność obecną na arenie w jedność co jest w dzisiejszym świecie czystą magią.

Gdy dorastałeś- czy Freddie Mercury był już wielką ikoną?

Adam- Zbytnio nie zawracałem sobie tym głowy kim on właściwie jest dopóki nie wkroczyłem w nastoletność. Kiedy raz zdasz sobie sprawę kim jest Queen- zdasz sobie też sprawę z tego,że oni byli w Twojej popkulturze podświadomości cały czas. Oni są tym zespołem,których ich piosenki są tak ikoniczne,że możesz nic nie wiedzieć o nich, a jednak znasz tą cholerną piosenkę!

Czego ludzie powinni się spodziewać na trasie Queen z Tobą? 

Adam- Próbujemy nowe składniki wizualizacji oraz próbujemy nadać piosenkom nowe znaczenie poprzez nowe światła i wizualizacje. Mieliśmy wiele frajdy przy wspólnym kreowaniu nowej scenografii. Ludzie zawsze się nas pytają,czy chcielibyśmy cokolwiek razem nagrać i ja nie jestem pewien, czy to tak naprawdę ma jakiś sens, ponieważ nie byłby to rzeczywisty Queen,ponieważ Queen dla mnie to Freddie. Moją ulubioną rzeczą jest kolaboracja z nimi oraz występowanie i kreowanie na scenie- jest to super wypełniające i ekscytujące. Prezentowanie swoich pomysłów przed tymi dwoma dżentelmenami- zwłaszcza,gdy zaaprobują ten pomysł!

Co jeszcze jest przed Tobą?

AdamAlbum był oczywiście głównym punktem planu; moją intencją jest wykreowanie bardziej wizualnej zawartości niż kiedykolwiek miałem i to jest wszystko,co na ten moment mogę powiedzieć! Ale jest to całkowicie nowa gra- mam nowy managament oraz drużynę i oczyściłem ten areał dla nowego projektu. Jestem bardzo podekscytowany tym,że mam wszystko nowe w nowej sytuacji,ponieważ będzie to sprawiało,że ten projekt będzie ,,wyczuwalny inaczej” – jestem taki podekscytowany! Trasa z Queen przypomniała mi ,co to jest super piosenka i dlaczego jest ona super. Uświadomiłem sobie także,że ludzie widzą mnie śpiewającego ich repertuar i że ten album mieści się w tej linii sympatii, którą fani Queen  polubią bardziej niż kiedykolwiek. Nie sądzę,żeby to było głównym celem- wyszło to naturalnie, na każdej sesji w studio używałem piosenek z przeszłości,których nigdy nie dokończyłem. Czuć,że bardziej jest prowadzona przez muzykę z przeszłości.

Co byś widział jako kluczowe wpływy?

AdamWiększą część stanowią lata 70. Połączenie rocka,soulu,R’n’B, i funku i jak one wszystkie się razem połączą. Całościowo album ma więcej organicznego uczucia i możesz usłyszeć wszystkie instrumenty. Chciałem wyjść na scenę z czteroosobowym zespołem i grać. Nie jest uzależnione od stricte komputerowego grania- jest o wiele wiele więcej użytych żywych instrumentów.

Jeśli miałbyś podsumować Velvet w trzech słowach,jakie by to były?

AdamGlam. Płynny.Sensualny.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.