Adam Lambert uważa współpracę z Queen za „pouczającą”

Tłumaczenie-Annie

ARTYKUŁ

To college, do którego nie uczęszczałem,” zażartował Lambert z dziennikarzami w Nowym Jorku.

Adam Lambert mówi, że wiele się uczy – i nie tylko na temat muzyki – od swoich supermądrych kolegów Briana Maya i Rogera Taylora.

Dotarło do mnie pocztą pantoflową, że ‘Och, oni są bardzo inteligentni’. Wszyscy mówią: ‘Brian May ma doktorat. Jest prawdziwym geniuszem w kwestii kosmosu i astronomii’ i tak dalej. Roger też ma doktorat, więc obaj są bardzo inteligentni, co bywa czasem dość onieśmielające,” powiedział trzydziestopięcioletni Lambert dziennikarzom podczas wywiadu w Nowym Jorku w poniedziałek pierwszego maja. „Czytają książki, dużo, dużo książek i znają się na rzeczach, które mnie zbytnio nie obchodzą. Na przykład na polityce. Ale przebywanie z nimi i rozmawianie na różne tematy było bardzo pouczające. Dużo się uczę. To wspaniałe. To college, do którego nie uczęszczałem. Queen College.”

I, w Queen College, było też kilka rzeczy, których ja ich nauczyłem albo wciąż jeszcze uczę,” dodał ze śmiechem.

Queen, najbardziej znane z piosenek „Bohemian Rhapsody”, „Somebody To Love”, „We Are The Champions” i „Under Pressure”, zostało założone w 1970 roku.

Lambert powiedział, że nawet po czterech latach wciąż towarzyszy mu podekscytowanie w związku z zastępowaniem głównego wokalisty Freddiego Mercury’ego, który zmarł w 1991 roku w wieku 45 lat.

To wielki zaszczyt stać w miejscu Freddiego, który jest dla mnie prawdziwym idolem. Na początku było to wręcz przytłaczające, ponieważ wiedziałem, że fani będą delikatni w tej kwestii,” powiedział Lambert. „Nie wiedziałem, czy zaakceptują mnie w takiej roli i mam wielkie szczęście, że wszystko potoczyło się w taki sposób. I jedną z rzeczy, jakie odkryliśmy już na samym początku była zwykła rozmowa z publicznością na ten temat. Jestem jednym z nich. Jestem fanem i jako jeden z nich mam okazję być na scenie, co w pierwszej chwili może brzmieć trochę jak abstrakcyjna idea. Sądzę jednak, że oni to rozumieją i myślą sobie: ‘No tak, jasne.’. Więc to naprawdę świetne. Koncerty były niesamowite. Byliśmy razem dookoła świata.”

Najbliższa trasa Lamberta z Queen odbędzie się w Ameryce Północnej w sierpniu.

*A późną jesienią w Europie-dop.*


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.