Adam Lambert wyjaśnia, dlaczego nie pojawił się (i nie oglądał) finału „Amerykańskiego Idola”-artykuł Billboard

Adam tłumaczy się,dlaczego nie mógł pojawić się na finale Idola oraz zdradza plany na najbliższe dni. Tłumaczenie-Annie

ORYGINALNY ARTYKUŁ

Adam Lambert wyjaśnia, dlaczego nie pojawił się (i nie oglądał) finału „Amerykańskiego Idola”

Adam nie oglądał wielkiego finału Amerykańskiego Idola, programu, który wystartował jego karierę, zeszłego wieczoru (7 kwietnia). Był zbyt zajęty nagrywając sceny jako Eddie w remake’u The Rocky Horror Picture Show telewizji Fox, którego premiera odbędzie się tej jesieni.
Wiem. Bardzo żałuję, że go przegapiłem,” mówi Billboardowi o 3:30 w nocy, na scenie dźwiękowej w Toronto. „Prawdopodobnie poszukam go gdzieś w necie. To takie słodko-gorzkie, bo jakbym nie pracował nad tym (RHPS), na pewno bym się tam znalazł. Ale pojawiłem się w programie dwa tygodnie temu, i to dobrze.”
Nie pomyślał, by wysłać komuś wiadomość z prośbą o informacji o zwycięzcy, ani też nie pisał do nikogo, by się tego dowiedzieć. „Nie śledziłem tego zbyt dokładnie, bo byłem bardzo zajęty.”
Lambert, obecnie 34-letni, był runner-up’em ósmego sezonu popularnego show. Od tego czasu otrzymał nominację do Grammy, wydał trzy solowe albumy i koncertował po świecie jako frontman Queen.
Obdarowany stratosferycznym* głosem, uważa, że nie otrzymałby takich możliwości, gdyby nie Idol.
Nie wiem, czy tak by było. Bardzo ciężko dostać się do przemysłu muzycznego, a i jest on pełen konkurencji. Kiedy trafiłem do Idola, miałem 27 lat i to był właściwie jeden z powodów, dla których to zrobiłem,” mówi o pójściu na casting. „Wiedziałem, że nie młodnieję, a także, że mogę być trochę bardziej lewicowy od ludzi, których zwykle chcą angażować producenci. Nie był takim oczywistym, bezpiecznym wyborem.”
Szybko się zorientowałem – nagrywając demo i posiadając zespół, próbując dostać się do branży i wysyłając nasze dzieła do ludzi – jak trudne to mogło być, ponieważ byłem inny. I zrozumiałem: ‘Cóż, jeśli mógłbym chociaż dostać szansę, by pokazać mój styl występowania i mój głos publiczności, to może zostanę zauważony i przekonam do siebie producentów. To trochę tak, jak ludzie robią obecnie z YouTubem, wiesz? ‚ Potrzebowałem jakiegoś skrótu, by dostać się do ludzi. I liczyłem, że Idol mógłby to dla mnie zrobić. Odpowiednia rzecz w odpowiednim czasie.”
Czy uważa, że to odpowiedni czas, by Idol zakończył się po 15 sezonach?
Nie wiem,” mówi – ale brzmi, jakby tak uważał. „Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Nie możesz trzymać czegoś na siłę, kiedy jego czas już przeminął.”
Myślę, że zrobili wiele dobrego w tym sezonie, będąc nostalgicznymi i zamykając wszystko. Z tego, co udało mi się zobaczyć – naprawdę nie oglądałem zbyt uważnie – myślę, że to bardzo ciekawe, jak bardzo weszli w retrospekcje i mówili o wszystkich Idolach. To też bardzo miłe dla byłych uczestników, ponieważ to dla nas ostatnie „Hura!”, „Yeah!” i „Hey!””
Adam ma teraz solidną karierę. Od stycznia, koncertował już po Azji, Australii, Nowej Zelandii*, promując swój solowy album z 2015, The Original High, a potem zatrzymał się, by filmować Rocky Horror. W sobotę leci do Londynu, by dać kilka wywiadów do prasy, a potem wraca w trasę do Amsterdamu we wtorek*, co następnie zabierze go w podróż po całej Europie i UK na jakieś sześć tygodni. „Potem będę mieć krótką przerwę od przebywania poza domem, a latem zaczynamy grać z Queen na festiwalach,” mówi z podekscytowaniem.
Nie wiadomo jeszcze nic na temat nowego solowego albumu. Może pod koniec roku, jak mówi: „Kiedy będę miał dłuższą przerwę, i w końcu na dłużej będę mógł posiedzieć w domu, chciałbym zacząć pracować nad nową muzyką, jeśli tylko otrzymam taką możliwość.”
„W tym momencie mojego życia, miałem już okazję zrobić tak wiele rzeczy. Naprawdę jestem szczęściarzem. I zrozumiałem, że skupiam się na różnych projektach i lubię mieć taką różnorodność. Lubię mieć swoją solową karierę pop, a potem dorabiać na boku z Queen – jedno i drugie satysfakcjonuje inne części mojej kreatywności.”
„I robię też inne rzeczy, już nie publicznie, jak dekorowanie: kupiłem w tym roku dom i kocham go urządzać. Teraz projektujemy ogródek i pracujemy z architektem krajobrazu. Kocham to.”

1Ciekawostka: stratosfera sięga około 55km nad powierzchnię ziemi. Znajduje się w niej warstwa ozonowa, a także spalają się meteory. (Dusza geografa się we mnie obudziła, ale oni naprawdę tak określili głos Adama – przyp. tłum.)

*13.04 wypada w środę- ten,kto pisał ten artykuł nie zna się na kalendarzu-Ivaa

*o USA zapomnieli wspomnieć- Ivaa


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.