Dlaczego Trespassing powinien zostać odkryty na nowo

Billboard podaje kilka powodów,dlaczego Trespassing powinien zostać odkryty na nowo . Tłumaczenie w rozwinięciu.

ORYGINALNY NEWS

Pozornie 2 album Adama- Trespassing nie odniósł sukcesu . Został wydany w maju 2012 roku i zadebiutował na miejscu 1 Billboard hot 200 ,rozszedł się w 77  tysiącach egzemplarzy ,uczyniło Adama pierwszym ,otwartym’ gejem,który zdobył  1 miejsce w tym notowaniu . Jednak w porównaniu z 1 albumem,sprzedał o połowę mniej kopii Trespassing(FYE rozeszło się w 198 tyś. egzemplarzy) .

Dla kolejnego porównania : WWFM z debiutanckiego albumu uplasowało się w top10 Billboardu oraz przyniosło Adamowi nominację Grammy . Z Trespassing spektakularny utwór Better Than I Know Myself zajął dopiero 76 miejsce i kolejny singiel (Never Close Our Eyes )nie zajął żadnego miejsca!

Rok po wydaniu Trespassing Adam postanowił opuścić szeregi RCA z powodu narzucania przez wytwórnię nagrania albumu z coverami piosenek z lat 80 ubiegłego wieku .  Uważali też,że to jest jedyny sposób wspierania Adama w jego muzycznej karierze . Wyobraźmy sobie,że gdyby Trespasisng był lepiej wypromowany,jeden lub wszystkie single byłyby w top10 tak jak WWFM i Adam nie zostałby poproszony o nagranie wspomnianego wyżej albumu.

W zeszły czwartek Adam obchodził urodziny i jako prezent urodzinowy podarował swoim fanom ogłoszenie o nowym albumie : jego tytuł (The Orginal High) oraz premierę singla,która jest przewidziana na kwiecień 2015 .

Producentem wykonawczym albumu są Shellback i Max Martin(którzy współpracowali z Adamem przy FYE,a dokładniej przy hicie WWFM oraz IIHY) . Pierwszy singiel wychodzi w kwietniu ,a sam album wyjdzie spod skrzydeł nowej wytwórni Warner Bros . Adam będzie chciał przekształcić nowy start w zamach handlowy . Ale zanim to się stanie ,będziemy(mówię w imieniu wszystkich) mówić,jaki Trespassing jest oryginalny i dlaczego zamiast trafić od razu do słuchaczy,musi trafić na inwestycje w muzyczną przyszłość Adama .

Tylko BTIKM,piosenka,która dotarła do hot100 Billboardu , współstworzona z Dr.Lukiem jest tajna bronią albumu . Można powiedzieć,że to jest nowe WWFM,ale w innej aranżacji . Poza BTIKM Trespasisng reprezentuje swingową noc z charyzmatycznym głosem w tle . Większość albumu to jest czysta energia kinetyczna,a Adam serwuje refreny szybko i w każdym wersie słychać tę cząsteczkę jego seksualności . Z gatunku muzycznego Trespassing kwalifikuje się jako funk ,można wyłapać luźne gitarowe riffy oraz przedłużone linie basu . Nile Rodgers pojawia się w Shady ,którym streuje pierwiastek zaczerpnięty  z muzyki disco lat 70 . Natomiast ,,Cuckoo”  ; , Trespassing’ ; ,, Naked Love ” przenoszą nas na terytoria okupowane przez artystów takich jak Sylverster czy też Kool&The Gang ,ale z 2 strony są też twardsze ,bardziej wymagające uwagi oraz totalnie bezkompromisowe w swoich stylistykach . Lambert porusza się w tych piosenkach swobodnie i elastycznie,jakby funkowe piosenki były jego specjalnością ,bardziej w kierunku funk-pop,a ten album był doskonałą okazją,żeby w 100% wyrazić utożsamianie się z tym gatunkiem muzycznym .

Słowo ,Trespassing’ oznacza wejście na obszar poza granice swojego obszaru,a Adam zaprasza słuchacza na szaloną podróż,gdzie ,,maniaków jak my mogą spotkać ”  ,dać się omamić jego diabelskim uśmieszkiem w kolorze cukierków sceny klubowej . Seksualność Adama zostaje także przyćmiona jego ,outsiderską’ stroną . Choć też można odebrać to jako przewodnik do ukrytego pragnienia na przykładzie utworów Naked Love / Pop that lock ,ale można też doświadczyć weselszej odmiany muzyki rozrywkowej w wykonaniu Adama ,, No Trespassers ? Yeah my ass,wait till ya get a load of me! ‚ . Słychać,że lekko szydzi z tytułowego utworu ,który jest elastycznym synth popem ,któy brzmi jak przebój z innej planety. (..)

Być może Adam doskonale już wiedział,że Trespasisng jest albumem bez potencjalnych hitów radiowych ,gdyby utworzył taki album,nie brzmiałby tak realnie ,tylko czysto komercyjnie,bez jakichkolwiek uczuć .

ALE Trespassing miałby JEDEN murowany hit radiowy . To Kickin In,napisane i wyprodukowane z pomocą Pharrella Williamsa . To jest szalony klubowy banger.

Skutki wydania Trespassing są mylące dla tych,którzy ten album  odkryli i bronią od samego dnia wydania .

Dobrą informacją jest ta,że Lambert wraca z nowym albumem i znajduje ogromne wyrozumienie wśród swoich fanów ,a sprawdzeni producenci to pozytywny sygnał dla nowego albumu . A gdy Adam będzie musiał na nowo pokazać,że umie robić  wielkie hity,Trespasssing wzmacnia jego możliwości oraz nie musi wydawać okładek rodem z lat 80. ,żeby być zauważonym .

Gdzie on dalej pójdzie ? Dowiemy się tego w przeciągu 2015 roku ,ale do tego czasu naprawdę warto odkryć ten niedoceniony pop klejnot na nowo .


4 komentarze

  1. Wiadomo-dla nas kazdy album Adama bedzie genialny,no ale uznani krytycy muzyczni musza ,trzezwym’ okiem ocenic album,nawet jesli sie z jego opinia nie zgadzamy …

  2. Trespassing beznadziejnym albumem?! Jak dla mnie jest to lepszy album od jego pierwszego wydawnictwa z SAMYMI hitami

  3. Dziekowac 😀 Badzmy dobrej mysli …. juz kolejnego niewypalu nie przezylabym chyba ….
    Ale to jest najsmieszniejsze-najbardziej znienawidzona piosenka z TSP wsrod glamberts murowanym hitem radiowym 😀 Az sie ironicznie zasmialam,czytajac ten watek .

  4. Dobra robota Ivaa 🙂 Zgadzam się z tym co napisali. Mam nadzieję, że kolejny album będzie już naprawdę z tych, których słucha się nawet 20 lat po wydaniu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.