List otwarty Adama Lamberta

Prezentujemy tłumaczenie listu otwartego Adama do fanów, który został opublikowany wraz z premierą teledysku. Tłumaczenie-Annie

List w języku angielskim możecie przeczytać na FB Adama,IG Adama oraz TUTAJ

Welcome To The Show jest hymnem o mierzeniu się z dokładnie tym, kim się jest i wyciąganiu z tego wszystkiego, co najlepsze. Ma być mantrą wzmacniającą siłę i dumę. Po nagraniu piosenki kilka miesięcy temu, czułem się zobowiązany, by stworzyć teledysk, który przekaże jej przesłanie dalej.
Widzę tak ogromną różnorodność publiczności, kiedy jestem w trasie: młodzi, starzy, mężczyźni, kobiety, trans, geje, hetero, biali, czarni, Azjaci, Latynosi i wszystko, co piękne pomiędzy. To, co ich wszystkich łączy, to że wszyscy są LUDŹMI. Nieważne, jak się identyfikujemy, serce ludzkie ma uniwersalny zestaw emocji i potrzeb. Jasne, że to idealistyczne, ale czy nie powinniśmy szukać podobieństw zamiast tego, co nas różni? Wszystko sprowadza się do tożsamości. Jako społeczeństwo mamy obsesję na punkcie klasyfikacji i definiowania każdego z osobna! Co miesiąc pojawiają się nowe określenia dla nowych „typów”. W pewnych przypadkach te określenia są potrzebne, by wzmocnić naszą pozycję i dać nam przejrzystość, ale wygląda na to, że całe to kategoryzowanie zaczyna nas dzielić. Widziałem wielu ludzi uwięzionych przez tożsamość, którą próbują za wszelką cenę utrzymać albo unikanych, bo zdecydowali się tego nie robić. Sam wpadłem w taką pułapkę. Prawdziwa indywidualność wydaje się być zniechęcana w erze pojedynków popularności w mediach społecznościowych.
Czasem zmierzenie się z prawdziwym sobą, ograbionym z pozorów, wydaje się przerażające. Dobre strony, złe strony, pęknięcia, blizny. Nie jest mi obce uczucie „nielubienia” siebie samego. Ale kiedy pomijam problemy z akceptowaniem swojego wyglądu, zdaję sobie sprawę, że czasami odrzucam też swojego ducha. Życie w świecie tak wypełnionym nienawiścią czasami czyni z kultywowania kochania samego siebie bardzo trudne zadanie. Zawsze miałem z tym problem i myślę, że wielu z was tak samo. Moja ścieżka życiowa jest paradoksem, w którym dzielę się swoją twórczością ze światem, ale jednocześnie rzucam się wilkom na pożarcie. Odważam się być inny, ale wciąż chcę być zaakceptowany. To piękno, które znajdujemy w sprzecznościach życia. Ta niedwuznaczna rzeczywistość pozwala nam wieść szczęśliwe, otwarte życie, ale ta sama wolność sprowadza na nas wiele ryzyka. Nie jestem w tej otchłani sam. Przez moją sztukę zobowiązuję się przynieść zrozumienie i odwagę dla każdego, kto poczuł się niegodny lub skrępowany chcąc być sobą.
To pierwszy raz, kiedy wyprodukowałem mój własny teledysk. Z pomocą przyjaciela i długoletniego współpracownika Lee Cherry, postanowiliśmy nagrać coś wyraźnie szczerego. Rozmawiałem z Laleh (wspaniałą tekściarką, która udziela się w tej piosence) i zgodziliśmy się, by uchwycić na ekranie tę bezbronność. Myślę, że im więcej my jako artyści odkrywamy się przed innymi, tym bardziej ktoś może poczuć się zainspirowany, by zrobić to samo. Czułem też silne uczucie upoważnienia, tworząc to video niezależnie od systemu wytwórni. Nadszedł czas, bym nakręcił to sam. W tym teledysku nie chodzi o sprzedaż piosenki, umiejscowienie produktu czy zdobywanie oglądalności. Intencją jest po prostu kreatywna ekspresja. To, co jest rezultatem nagrań pochodzi od bardzo swobodnej i naturalnej przestrzeni do myślenia, która pozwoliła mi nawiązać więź z kamerą, jakby była to każda z osób, które wspierały mnie przez ostatnie siedem lat. Ten teledysk jest podziękowaniem dla wszystkich, którzy czekali w kolejkach, by zobaczyć The Original High Tour. Dla wszystkich, którzy słuchali i dzielili się moimi piosenkami i dali mi powód, by iść dalej. To podziękowanie dla każdego z was, który zdecydował się zaakceptować i kochać samego siebie. Wszyscy wzajemnie się wspieramy. Chcę, abyście dalej świętowali to, kim jesteście, nawet jeśli nie wpasowujecie się w wizję świata, który mówi wam, jacy macie być. Nie przejmujcie się swoimi wadami, rozwijajcie talenty, bądźcie dumni ze swojej odmienności i dzielcie się całą swoją wewnętrzną miłością z innymi.
~Adam Lambert


8 komentarzy

  1. Aż się popłakałam czytając ten list. Adam jest niezwykle kochaną osobą, wydaje się taki ”swój”, Jestem bardzo dumna z tego że jestem Glamberts. To niesamowite co on robi dla innych. Dla mnie liczy się jego piękny głos, a nie to z kim śpi. Jest bardzo zabawny, szczery w tym co robi. Bardzo chciała bym go poznac, myślę że, byśmy się świetnie dogadali. A jego cytaty są dla mnie bardzo, bardzo motywujące. Uwielbiam go!
    Ten człowiek zamieszkał w moim sercu jakiś rok temu, i ani mu się śni się z tamtąd wyprowadzać Życzę mu wszystkiego, co najlepsze, aby odniósł sukces w życu zawodowym, ale i prywatnym. Cieszę się z tego że taki człowiek istnieje ❤

  2. Czasami się zastanawiam dlaczego wkurza mnie to, że taka Nicki Minaj albo Justin Bieber są „tacy sławni” i „tacy popularni”. Ok, może mają talent ( serio, nie chcę nikogo obrażać ani nic ) ale czasami czuję, że to jest niesprawiedliwe… Tak wspaniały człowiek jak Adam również ( żeby nie mówić bardziej ) zasługuje na taki sukces. On tyle robi dla innych. Bardzo mi pomógł, naprawdę, taka niesamowita osoba powinna być jeszcze bardziej doceniona <3 Jestem dumna z tego, że jestem Glamberts. Bo nawet pisząc to, wiem, że Adaś się tym nie przejmuje i… to jest po prostu piękne. Piękne jak list i wiele innych rzeczy, które zrobił Lambert.
    Ten facet mnie wiele nauczył. On walczy. On wciąż walczy mimo, że na świecie panuje rasizm, homofobia wojna i dużo innych strasznych rzeczy. Czasami jak się na to patrzy, tylko załamać ręce… A on walczy. Ja też walczę.

  3. Muszę się przyznać, że WTTS nie podobało mi się za bardzo początkowo, aż byłam na siebie trochę zła. Coś mi tam nie pasowało, czegoś brakowało, oglądałam wiele razy występ w AI i niestety wrażenie utrzymywało się. Aż tu nagle: teledysk i ten mądry, empatyczny list! Coś wspaniałego, niesamowita wrażliwość! Teraz wszystko pasuje, jest kompletne, perfekcyjne, jak to u Adama! Oglądam i słucham na okrągło! Ta rosnąca liczba wyświetleń, to też dzięki mnie, odświeżam, jak kiedyś kazała Ivaa! 🙂

  4. ADAM JESTEŚ NAPRAWDĘ MĄDRYM I WIELKIM CZŁOWIEKIEM I OBYŚ ODNIÓSŁ WIELKI SUKCES W TYM CO ROBISZ. Z POWAŻANIEM TWOJA FANKA EWA

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.