London Press Day- tłumaczenie wywiadu z NME

Tłumaczenie-Annie

*filmik działa!*

O zakończeniu Amerykańskiego Idola

Myślę że, no wiesz, jak w każdym show-biznesie, musisz patrzeć na to, czego chce i czego nie chce twoja publiczność. Wydaje się, że twórcy programu zrozumieli, że nadszedł czas, aby go zakończyć. Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Ten show zrobił bardzo wiele dla telewizyjnej popkultury i świata muzyki. Pojawił się w momencie, kiedy przemysł muzyczny nie radził sobie najlepiej z całą tą cyfrowością, no i Ameryka… Ledwo miały miejsce wydarzenia z 11 września, dlatego państwo było w bardzo wrażliwym punkcie. Myślę, że Idol był tym świetnym programem, który przyciągał do siebie ludzi. To był show, który w pewnym sensie dawał ci nadzieję, że normalni, przeciętni ludzie, tacy z sąsiedztwa, mogą zostać gwiazdami. To było bardzo właściwe w tamtym czasie.

Z tego, co widzę, myślę, że platformy się zmieniły. Teraz są nowe. Myślę, że wcześniej platrofma telewizyjnych talent show była dobrym miejscem na takie rzeczy. Nadal jest dobrym sposobem, żeby dostać się do środka [przemysłu muzycznego – przyp.tłum]. Ale teraz mamy też takie rzeczy jak YouTube, który bardzo zmienił całą grę. Jest wielu artystów, którzy dostają kontrakty w oparciu o ilość obserwujących na ich kanałach na YouTubie, nawet jeśli na swoim kanale nie śpiewają. To taka zupełnie nowa droga, której nie mieliśmy, kiedy zaczynał się Idol. I kto wie, co będzie dalej. Pewnie pojawi się jakaś nowa platforma. Uważam, że zawsze powinna być jakaś droga, żeby się dostać do biznesu. Bo przemysł muzyczny nie jest taki łatwy, by się do niego dostać. Dobrze, że są sposoby, aby artyści mogli pokazać się bezpośrednio publiczności, bo wiesz, to nie jest takie łatwe, by przekonać wielką wytwórnię, by zainwestowała w ciebie dużo pieniędzy, kiedy nie możesz zagwarantować im, że to zadziała.

*filmik działa!*

O prawie dyskryminującym ludzi LGBT i artystach, którzy się temu sprzeciwiają.

Nie wiem. Nie jestem tutaj, aby mówić, co jest dobre, a co złe. Rozumiem, dlaczego mogliby to zrobić. Myślę, że… Zwłaszcza dla artysty o takim formacie, z takim dziedzictwem, to bardzo dobry sposób, aby wysłać wiadomość ze wsparciem albo sprzeciwem dla jakiegoś ustawodawstwa. Tak, to bardzo źle, że takie rzeczy się dzieją. I myślę, że to bardzo odważne, że w ramach sprzeciwu odwołali koncerty.

Kilka razy miałem do czynienia z takimi okolicznościami i zawsze staram się być wrażliwym na wrażliwe punkty innych ludzi. Nie możesz… Musisz być uważnym, bo jest bardzo elokwentny sposób, aby wyrażać swoje zdanie w tej kwestii. Ellen DeGeneres wypowiedziała się bardzo dosadnie podczas swojego programu o tym, co dzieje się w Missisipi i to było naprawdę dobrze zrobione. Ellen jest świetna w byciu dyplomatyczną i dodaje trochę humoru do sytuacji, aby zostać lepiej zrozumianą. Naprawdę podobało mi się, co powiedziała na ten temat. To było genialne, powinniście zobaczyć.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.