Recenzja piosenki: „Two Fux” Adama Lamberta

Tłumaczenie-Annie

ARTYKUŁ

Zaledwie kilka dni po debiucie piosenki „Two Fux” podczas występu z Queen, Adam Lambert ogłasza oficjalną datę wydania singla – 30 czerwca. Fani piosenkarza, który zajął drugie miejsce w ósmym sezonie Amerykańskiego Idola już nie mogą doczekać się piątku.

Poprzednim nagraniem stworzonym dla Warner Bros. Records był album „The Original High” z 2015 roku, na którym znalazł się hit „Ghost Town”. Ciężka dance’owa kolekcja została nagrana głównie w sercu mroźnej zimy w Szwecji, a muzyka miała w sobie pewną ciemność, zarówno lirycznie jak i brzmieniowo, co Lambert określił odczuwaniem wrażliwości – i z pewnością również chłodu – w czasie, kiedy powstawała (Max Martin i Shellback pełnili funkcję producentów).

W przypadku „Two Fux” piosenkarz wraca do swojego czułego punktu – wokalnych falsetów i popowych elementów w średnim tempie – z pewnością siebie charakterystyczną dla kogoś, kto czuje się – przynajmniej w kwestii muzycznej – zadowolony ze swojego życia. A to może sugerować wers „Namaste right here” [„Namaste1 właśnie tutaj” – tłum.]

To piosenka pełna dumy, wydana w pasującym do tego Miesiącu Dumy, w której słowach Adam wyznaje: „Nikt nie rozumie mnie oprócz mnie samego/jest tak odkąd skończyłem 12 lat”. Dodaje też z kamienną twarzą: „Ludzie myślą, że jestem z Marsa/Cokolwiek.” Lambert śpiewa: „Mam te magię zwaną ADD2/Powtórz to dla tych kosmitów/innych tak samo jak ja” a potem przerywa nagle wpasowując się do ogólnego tematu mówiącego, że „gówno go to obchodzi3”.

Instrumentaliści nie zostali jeszcze ujawnieni, ale twórcami piosenki są: Sarah Hudson, Ferras Alqaisi, Trey Campbell, Big Taste i Adam Lambert. Utwór został wyprodukowany przez Big Taste’a (Dua Lipa, Lost Kings), a zawadiacki tytuł wpasowuje się do prowadzących melodię w rytmie walca dźwięków pianina. Wielki szacunek również do solówki gitarowej, która pojawia się w pod koniec utworu. Czy może to być Brian May z Queen, który zagrał tę część na „Jimmy Kimmel Live!” w zeszłym tygodniu? Damy znać tak szybko, jak pojawi się informacja.

Tymczasem, obejrzyjcie fanowskie video z Lambertem wykonującym tę piosenkę 22 czerwca.

[ https://youtu.be/IOqpM-9p_os ]

1https://pl.wikipedia.org/wiki/Namaste

2ADD – zespół zaburzeń koncentracji uwagi bez, lub z małą nadpobudliwością ruchową. ADD diagnozuje się jako pochodną ADHD.

3Luźne tłumaczenie „I don’t give two fux”


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.