Rozmaitości

W tym newsie prezentujemy Wam kolejne tłumaczenia przygotowane przez Annie oraz miks rozmaitości z naszego facebookowego fanpage’a. Zapraszamy.

Zaczynamy od tłumaczeń

[Od początku wywiadu w rogu ekranu znajduje się zegar odmierzający trzy minuty]

Dziennikarz: *puka do drzwi*

Adam: *otwiera* Cześć!

D: Adam!

A: Zapraszam!

D: Hej, jak się masz?

A: Świetnie, a co u ciebie?

D: U mnie dobrze!

A: *zamyka drzwi za nimi* Oto mój dom z dala od domu.

D: Racja, bo to nie jest twój dom, czyż nie?

A: To nie jest mój dom. To jest moja garderoba tutaj, w Nowym Jorku.

D: No dobrze. Dlaczego kochasz Nowy Jork?

A: Uwielbiam kulturę tutaj, uwielbiam ludzi… Czuję, że to taki wielki kocioł pełen ludzi z różnych części świata, różnych środowisk. I jest tu mnóstwo artystów.

D: Racja!

A: Tak, podoba mi się to.

D: Jaka jest jedna rzecz osobista, którą musisz zabrać na trasę dookoła świata?

A: Zawsze jak ustawiam swoją garderobę, po prostu uwielbiam moje świeczki.

D: Dlaczego?

A: One po prostu… Lubię jak pachną, lubię jak coś pachnie. A one dają tutaj taki przyjemny aromat, czynią to miejsce bardziej komfortowym.

D: Podoba mi się ten zapach.

A: I jest znajomy. Bo zapalam te świeczki wszędzie.

D: Jak wchodzisz do strefy sensu [chyba chodziło o strefę Zen, ale Adam też zrozumiał „sens”] w swoim życiu prywatnym?

A: Strefy sensu?

D: Zen. W sensie jak ty utrzymujesz…

A: *wykonuje dziwne ruchy brwiami*

D: Jak zachowujesz przytomność umysłu?

A: Ach! Jak ja zachowuję… Ja nie zachowuję!

D: Nie zachowujesz? Czyli lubisz być szalony?

A: Dostaję świra! *śmieje się*

D: Przypuszczam, że to kolejny powód, za co lubisz Nowy Jork?

A: Taa… Wiesz, dla mnie, zwłaszcza jak jestem na trasie, wszystko zależy od ludzi, z którymi pracujesz. I ja mam… Mój przyjaciel, Terrance, śpiewa w chórkach i jest tancerzem dla mnie. Znam go z dziesięć lat. Więc jest jednym z moich najlepszych przyjaciół. Posiadanie wokół siebie ludzi, z którymi się przyjaźnisz, bardzo pomaga.

D: No tak. Dobrze, pokaż mi teraz, gdzie lubisz się wyluzować w tym swoim dość sporym kąciku.

A: Na tej kanapie, o tutaj. *wskazuje na skórzaną sofę i fotel obok* Na tym fotelu i na kanapie. *siada na fotelu*

D: Jak fajnie!

A: Jest świetnie, i popatrz na to! Tak to miało wyglądać, to prawdziwy klasyk *pokazuje oparcie fotela, z którego zdarła się skóra i prześwituje wypełnienie*

D: Co za luksus.

A: To takie… „zaburzenie” *pokazuje cudzysłów palcami*

D: Co sprawia, że się śmiejesz?

A: Co sprawia, że się śmieję? Nie wiem…

D: Czy masz jakiś uprzejmy sztuczny śmiech, który wykorzystujesz, kiedy ludzie opowiadają kawał, który ci się nie podoba?

A: Yyy… Myślę, że mogę zrobić takie „Hah!” *odrzuca lekko głowę do tyłu i uśmiecha się sztucznie* To mój sztuczny śmiech: „Hah!”

D: Też bym tak zrobił!

A: I właściwie to podtekstem jest tu: „Niezła próba.” *kiwa głową*

D: Trzy najlepsze rzeczy do zrobienia w Nowym Jorku.

A: *zastanawia się chwilę* Jedzenie tutaj jest świetne. Dużo dobrych restauracji w okolicy. Nocne życie, bary są świetne. I teatr! Jak mam czas, to bardzo lubię iść do teatru na sztukę albo musical.

D: Ulubiony musical?

A: Uuu… *marszczy brwi* Nie wiem. To trudne pytanie! Myślę, że musicalem, który zmienił mój pogląd na to, jak może wyglądać musical, jest ten, który widziałem w wieku czternastu lat. To było w 1996, moja pierwsza podróż z Kalifornii do Nowego Jorku, i zobaczyłem „Rent1”. I „Rent” był taki inny, taki cool i drażliwy, na pewno mnie powalił.

D: Masz bardzo dużo tatuaży.

A: Tak.

D: Ile ich masz?

A: Och, mam wytatuowaną całą rękę i obecnie wypełniam tę drugą. *podwija rękaw lewej ręki i pokazuje na tatuaż z symbolem TOHT* Ten tutaj jest najnowszy.

D: Och, fajnie wygląda.

A: To jest symbol, którego używamy, by reprezentować trasę. Więc jest na produktach z merchu, jest na perkusji na scenie… Jest taki logo trasy.

D: I teraz masz go na całe życie.

A: No tak. Tak!

D: Jaki jest twój typ faceta?

A: Mój typ faceta…? *zastanawia się chwilę*

[licznik wskazuje, że zostało jakieś 7 sekund]

D: Mógłbyś pokazać nam swoją szafę, w czasie, gdy będziesz odpowiadał?

A: Jasne, pewnie! *wstaje z fotela* Mój typ faceta, to ktoś, kto jest inteligentny, *wylicza na palcach* zabawny, jeśli może, i ładny!

[zaczyna „dzwonić” alarm, obwieszczając koniec czasu]

A: A to są moje ubrania *pokazuje na wieszak ze strojami na koncert*

D: To całkiem ładna szafa.

A: *przebiera po wieszakach* O, to jest mój pierwszy kostium.

D: Myślałem, że będzie większa!

A: Wiesz, kiedyś ubierałem się w bardziej szalony sposób, ale ewoluowałem. To nadal pewien styl, nadal jest trochę awangardowy, ale jest trochę bardziej… minimalistyczny.

D: Wiesz, alarm już dzwoni. Chętnie bym tu z tobą został dłużej…

A: Dzwoni alarm, czyli muszę cię teraz stąd wyrzucić *uśmiecha się szeroko*

D: Dzięki wielkie, że nas tu ugościłeś!

A: *zamyka powoli drzwi* Dziękuję! Przybywam do was wkrótce z koncertem, kocham was, pa! *posyła całusa i zatrzaskuje drzwi, zza których słychać jego śmiech*

1Musical Rent – rock opera/musical nawiązująca do opery Giacomo Pucciniego „Cyganeria”. Dotyka tematów narkomanii, homoseksualizmu i transseksualizmu w epoce AIDS w ubogiej dzielnicy Nowego Jorku Lower East Side (źródło: Wikipedia)

————————————————————–

ORYGINALNY ARTYKUŁ

ADAM LAMBERT O SWOIM „ORIGINAL HIGH”

Od piosenkarza na statkach wycieczkowych, aktora z Broadway’u, przez runner-up’a “Amerykańskiego Idola”, Adam Lambert zdecydowanie wspiął się znacznie po drabinie kariery muzycznej. Tak właściwie, to magazyn Billboard1 niedawno obwieścił, że spośród wszystkich uczestników ostatnich czternastu sezonów „Amerykańskiego Idola”, to właśnie on zarobił najwięcej w roku 2015, sięgając 10 milionów dolarów. Adam rozmawiał z Georgia Voice o swoim nowym albumie, swojej roli podczas trasy z Queen i swoim występie w Tabernacle w Atlancie.

Georgia Voice: Właśnie wydałeś swój nowy album, „The Original High” – opowiedz mi o nim.

Adam Lambert: Producentami wykonawczymi albumu są Max Martin i Shellback. To zdecydowanie muzyka pop, ale temat jest bardziej melancholijny i słodko-gorzki w stosunku do tego, co robiłem wcześniej. Ciężko to wszystko podsumować, ale myślę, że jest to takim poznaniem samego procesu poznawania. Nieważne, kim jesteśmy, wszyscy szukamy pewnych rzeczy w naszym życiu. Wszyscy trafiamy na przeszkody, które sprawiają, że nie jesteśmy usatysfakcjonowani, albo czegoś pragniemy, a nawet nie wiemy, co to jest. To taka rozmowa tych poszukiwaniach – tym pościgu – o pragnieniu i tęsknocie oraz o tym, jak sobie z tym radzimy i jak idziemy dalej. Myślę, że w głębi duszy wszyscy chcą towarzystwa i miłości.

Która piosenka jest twoją ulubioną na albumie i dlaczego?

Jestem kiepski, jeśli chodzi o ulubieńców… Nie umiem wybrać ulubionej! Wszystkie są tak różne. Nie ma możliwości wybrać tylko jednej.

Jednym z moich ulubionych głosów wszechczasów był ten należący do wielkiego Freddiego Mercury’ego. Miał głos anioła. Kiedy Queen spytało cię, byś pojechał z nimi w trasę, jakim uczuciem było wejście w miejsce Freddiego?

To było wielkim zaszczytem, zostać zaproszonym do śpiewania z nimi. Po raz pierwszy spotkałem Briana i Rogera w finale „Amerykańskiego Idola” i byli oni wtedy bardzo słodcy i wspierający. To wspaniale, że wciąż mogę z nimi koncertować – tego lata występujemy na festiwalach w Europie.

Czasami sukces na taką skalę może zmienić ludzi w kogoś, kim nie są. Czy czułeś kiedykolwiek, że się zatracasz? A może wręcz przeciwnie, że ewoluujesz jako osoba?

Nie nazwałbym tego ewolucją. Raczej adaptacją. Musisz przyzwyczaić się, że wszystko zmienia się tak szybko, bo inaczej się zgubisz.

Co robisz, by utrzymać się na nogach?

Cały czas mam tych samych przyjaciół. Po skończeniu długiej trasy zwykłe zejście się na wspólny obiad z tą grupą przyjaciół pomaga mi wrócić na ziemię.

Muzycznie, czego słuchasz?

Słucham wszystkiego – muzyka gra dla mnie cały czas. Ta nowa piosenka Zayna Malika „Pillowtalk” jest naprawdę ładna. „Drive” od Pretty Sister jest świetnym kawałkiem w czasie jazdy i kocham też nową piosenkę od AlunaGeorge „Im In Control”.

Zdaje się, że jest ruch w Hollywood stworzony przez aktorów ze środowiska LGBT, który pokazuje problemy, z jakimi spotykają się oni poszukując pracy w tym zawodzie. Czy według ciebie z takimi samymi problemami spotykają się piosenkarze i muzycy LGBT w przemyśle muzycznym?

Pomiędzy tymi dwoma przemysłami jest wiele paraleli. W muzyce mamy inne oczekiwania, ponieważ jest ona bardziej osobista. W filmie i telewizji odgrywa się rolę.

Na jakie przeszkody (jeżeli w ogóle) natrafiłeś z powodu swojej seksualności?

Bycie częścią mniejszości zawsze niesie ze sobą wyzwania.

Gdybyś mógł zjeść obiad z kimkolwiek z historii świata, kto by to był i dlaczego?

Chciałbym zjeść obiad z Freddiem Mercurym. Słyszałem o nim wiele świetnych historii od chłopaków z Queen w ciągu ostatnich lat i często mówią oni, że dobrze byśmy się dogadali.

Och, on znalazłby się też w moim top 5. W przyszłym tygodniu przybędziesz do Atlanty – masz coś do powiedzenia tutejszym fanom?

Nie mogę się doczekać, by was wszystkich zobaczyć w Tabernacle we wtorkowy wieczór! Jestem bardzo dumny z trasy „The Original High”. Ciężko pracowałem, żeby złożyć w całość show, który bierze publiczność ze mną w trasę… od ciemności, do serca, a potem do klubu na imprezę z tańcem! Mam nadzieję, że wszyscy przyjdziecie i się zobaczymy!

1Właściwie to nie był Billboard, tylko Forbes, ale kto by się tym przejmował…

———————————————-

Adam jest na okładce magazynu NEXT- edycja dla stanu Floryda. Po kliknięciu w okładkę zostaniecie przekierowani na stronę issuu, gdzie można przejrzeć gazetkę.

Adam znajduje się na stronie 23.

600415_1062348457139705_8439095770957177100_n

—————————-

Kompilacja najlepszych live wokali Adama wg. popcrush

——————————————–

————————————

Zapowiedź czwartkowego odcinka AI, gdzie pojawi się Adam (w tle słychać Adama śpiewającego Mad World)

https://www.youtube.com/watch?v=poeE1Qc1HZA&feature=youtu.be

—————————————————

MMVAs 2015

Przechwytywanie

—————————-

Telewizja śniadaniowa w Nowej Zelandii nt. ,,Welcome to the show”

——————————

W Empiku zaczęła się promocja na 2 pierwsze albumy Adama. For Your Entertainment oraz Trespassing można kupić za 23,99.

————————————————–

Dzisiaj podczas swojego setu na Panama City Beach Steve Aoki zagra premierowo ,,Can’t go home” nagrane wspólnie z Adamem i Felix Jaehn-em. Zaś premiera ,,studyjnej” wersji odbędzie się pod koinec marca.

Live relacja z Panama City Beach na snapchacie Steva- AokiSteve


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.