Soundtrack mojego życia- Adam Lambert- ankieta NME

Magazyn NME przeprowadził ankietę z Adamem nt. jego muzycznych upodobań. Tłumaczenie-Annie.

ClzJX-AUkAAqRzl

Soundtrack mojego życia
Adam Lambert
Śpiewa z Queen – ale nie, nie jest to Freddie Mercury

Pierwsza piosenka, w której się zakochałem:
MICHAEL JACKSON Thriller
Nawet zanim jeszcze mogłem kupować płyty CD, miałem obsesję na punkcie Michaela Jacksona i Madonny, oglądając ich teledyski na MTV. Pamiętam jak widziałem „Vogue” i „Thriller” i myślałem sobie: „Taaaak!” Nie uważałem nawet, żeby „Thriller” był straszny. Zawsze byłem takim dzieciakiem Halloween, przebierającym się za wampira, więc mnie to pasowało.

Pierwszy album, który kupiłem:
MARIAH CAREY Mariah Carey
Miałem może jakieś osiem lat i ciągle słyszałem jej piosenkę „Vision Of Love” w telewizji. Właśnie dostałem odtwarzacz płyt CD i musiałem zacząć kupować płyty, więc kupiłem ten album. Nie jestem jakimś wielkim fanem Mariah, ale jej wczesny materiał jest niezaprzeczalnie dobry. W „Vision Of Love” dostarcza nam naprawdę zajebistego wokalu.

Piosenka, która sprawia, że chce mi się tańczyć:
MICHAEL JACKSON Don’t Stop Till You Get Enough
Za każdym razem, jak ta piosenka się pojawia, nieważne w jakich jesteś okolicznościach, brzmi ona tak świeżo. Ale tak naprawdę wszystko z albumu „Off The Wall” sprawia, że chce mi się tańczyć. Wszystkie rytmy są na nim takie „Whoa!”

Piosenka, którą puszczam w autobusie w trakcie trasy:
ADELE I Miss You
Jest taka sexy i klimatyczna. To moja ulubiona piosenka na „25”. Myślę, że ten album jest trochę bardziej ponadczasowy i klasyczny niż „21”. Brzmienie jest bardziej wypróbowane i prawdziwe, co bardzo jej pasuje. Myślę, że ona jest super.

Piosenka, którą chciałbym napisać:
LADY GAGA Bad Romance
To jest po prostu takie zajebiste nagranie. Ma w sobie taką wewnętrzną jakość. Wokal jest bardzo intensywny, a produkcja przechodzi samą siebie.

Piosenka, którą śpiewam na karaoke:
BONNIE RAITT I Can’t Make You Love Me
Minęło już trochę czasu, odkąd śpiewałem na karaoke, ale kiedy byłem młodszy, uwielbiałem naigrywać się z ludzi używając tej piosenki. Karaoke to zwykle pijani ludzie, którzy zachowują się jak głupcy, więc ja wskakiwałem na scenę i dawałem im prawdziwe show, na co oni wszyscy reagowali zwykle na zasadzie: „O. Mój. Boże.” Zwykle miałem potem z kim pójść do łóżka.

Piosenka, która wywołuje u mnie łzy:
ROBYN Eclipse
To nie jest jeden z jej singli, ale pamiętam, kiedy słuchałem raz tej piosenki i po prostu łkałem. Coś w niej uderzyło mnie tak mocno w tamtym czasie. Pozostawiałem wtedy za sobą pewien związek i pamiętam, że uderzyły mnie słowa: There’s an eclipse in your eye where I used to shine [W twoim oku, gdzie kiedyś błyszczałem, jest teraz zaćmienie]. Ona pisze takie świetne teksty.

Pierwszy koncert, na który poszedłem:
PAULA ABDUL
To była trasa Under My Spell Tour i była świetna! Byłem dzieciakiem teatru, a to było bardzo teatralne ze wszystkimi tancerzami, i kostiumami, i lataniem, więc bardzo pobudziło moją wyobraźnię. Była tak świetną tancerką – była rewelacyjna.

Piosenka, którą chciałbym, aby zagrano na moim pogrzebie:
JOHN LENNON Imagine
Nie wiem, czy to piosenka na pogrzeb, ale jest w niej coś bardzo sentymentalnego. Jest melancholijna, ale nie w ekstremalny sposób. Jest w tej piosence coś „lepszego niż my”. Może to dlatego, że John Lennon został nam tak wcześnie odebrany.


One comment

  1. Adam jak zawsze zachwyca szczerością i błyskotliwą wypowiedzią.Za to też go uwielbiam;-)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.