The DM online: ,,Adam jest tak niesamowicie bezczelny,że za to go kocham”.

Tłumaczenie- TheGlamWarlock.

Adam Lambert: nieskromnie otwarty ze swoją seksualnością

Myślę, że wszyscy możemy się zgodzić, że Adam Lambert powinien był wygrać ósmy sezon Amerykańskiego Idola. To był dla niego rok niesamowitych występów. Dlaczego Adam Lambert nie zrobił kariery równie wielkiej lub większej niż dzisiejsi topowi artyści?

Adam ma metryczkę, która może spokojnie konkurować z każdą inną gwiazdą pop, jeśli popatrzymy na muzyczne referencje. Pracował z twórcami hitów, którzy z innych artystów, głównie płci żeńskiej, zrobili supergwiazdy. Przyglądając się jego utworom, znajdujemy nazwiska takie jak Max Martin, Kara DioGuardi, Bruno Mars i całą masę innych hitmaker’ów. Jego debiutancki album zawierał piosenkę napisaną osobiście przez P!nk, a także utwór stworzony przez Lady Gagę. Od 2011 Adam był nawet frontmanem znanego na całym świecie zespołu Queen. Queen w sensie…no wiesz, tego Queen od Freddie’go Mercury. Jego pierwszy album, „For Your Entertainment” spłodził hit „Whataya Want From Me”, z którego Lambert jest prawdopodobnie najbardziej znany, a który został napisany przez wspomnianą wcześniej P!nk. Jego drugi album, „Trespassing”, ma z kolei piosnkę stworzoną we współpracy z Pharrellem, który był też producentem dwóch innych kawałków z tej płyty – i tak, chodzi o tego Pharrella, który odrodził się nagle tuż po „Trespassing”, współpracując z artystami takimi jak Robin Thicke i Daft Punk. „Trespassing” jest o tyle ważne, że był to pierwszy album stworzony przez homoseksualistę, który trafił na pierwsze miejsce notowania U.S. Billboard 200 – ale wyszedł on w lecie, kiedy żaden inny ważniejszy artysta nie wydawał nic nowego. Kiedy przyszedł czas na trzeci album, wytwórnia płytowa Adama chciała, by wydał on album z coverami piosenek z lat 80, na co Lambert odpowiedział im kulturalnie zmieniając swój obóz. Jego talent i znajomości są tak dobre, że wylądował w innej, równie potężnej wytwórni i w niedługim czasie wydał trzeci album, „The Original High”. Dlaczego ten mężczyzna nie jest więc popularniejszy?

Moja teoria jest taka, że chodzi o jego orientację.

Ale Jerry, ” jęczysz, kiedy czytasz to zdanie, mówiąc, że wspaniałość, jaką jest Adam Lambert, wcale nie jest taka dobra, jak mi się wydaje. „To nie dlatego, że jest gejem,” chlipiesz ponuro, kiedy zdajesz sobie sprawę, jaką wiedzę mam zamiar na ciebie rzucić niczym niszczącą kulę a la Miley Cyrus. „Przecież zawsze mamy Sama Smitha, który przyznaje się do bycia gejem, a ma znane hity. Więc tu musi chodzić o to, że po prostu ma większy talent,” mówisz ze swojego wygodnego fotela, kiedy czytasz to zdanie, a ja oceniam cię bezgłośnie za niebycie fanem Adama Lamberta.

Nie zrozum mnie źle. Uwielbiam Sama Smitha tak samo jak Adama, i jest on równie utalentowany jak finalista Amerykańskiego Idola. Jednakże, mój argument jest taki, że Adam Lambert jest tak bardzo bezpośredni ze swoją seksualnością, że świat nie potrafi sobie z tym poradzić. Nie wiemy, co z nim zrobić, do jakiej szufladki go włożyć, a jego krnąbrność w stosunku do etykietek czyni go niebezpiecznym i zagrażającym naszym normom społecznym i strefie komfortu. Sam Smith jest bardziej waniliowy i lekkostrawny, i mówię to w dobrym sensie. Sam Smith jest wcieleniem zdrowych wartości do takiego stopnia, że jesteśmy w stanie zignorować jego „gejowatość”, bo nie rzuca nam on jej w twarz tak jak robi to Adam Lambert. Adam wykorzystuje swój czas, aby przypomnieć ci, że jest gejem, i jest to tak bezczelne, że nie możemy sobie z tym poradzić.

Jerry McCalpin jest seniorem na kierunku teatralnym z Burnsville, Mississippi


5 komentarzy

  1. Słowa autora tylko potwierdzają smutną prawdę – ludzie wolą „smoke and mirrors”. Na szczęście nie wszyscy. Mam nadzieję, że Adam nigdy nie przestanie być sobą i nie zejdzie z drogi, którą tak konsekwentnie podąża, że jego talent i osobowość zawsze będą silniejsze niż ograniczenia w umysłach innych ludzi.

  2. Tłumacząc ten tekst, ani razu nie odniosłam wrażenia, by jego twórca był nietolerancyjny. Wręcz przeciwnie. On właśnie pokazuje, jak ta „bezczelność” czyni Adama bardziej prawdziwym niż Sama Smitha. W końcu kilka razy podkreśla, jak bardzo szanuje Adama i jego twórczość 🙂
    I nie chodzi tu tylko o to, że Adam kiedyś się malował, czy nosił ciuchy z brokatem. On po prostu nie udaje kogoś, kim nie jest, i nie wstydzi się tego pokazać. Tu nie chodzi o brzmienie, a o sam styl bycia 🙂

  3. Nie zgadzam się z opinią, że autor artykułu jet nietolerancyjny. On raczej starał się wskazać, na pewność siebie Adama i jego świadomość własnej wartości, które na szczęście nie zostały stłumione przez tzw. opinię publiczną Myślę, że chodziło tu raczej o uwypuklenie braku tolerancji branży dla „innych” i wskazanie, że nie zawsze niestety i nie tylko liczy się prawdziwy talent, autentyczność i szczerość. Podziwiam Adama za odwagę i wybranie drogi pod prąd bo nie jest łatwo, oj nie. Trzeba mieć charakter by się poddać. Adam go ma, a do tego charyzmę, poczucie humoru i niezwykle wrażliwą duszę. Myślę, że właśnie za to Go kochamy, że jest wierny swoim przekonaniom i ma odwagę walczyć o to w co wierzy, choć ostatnio w wywiadach przyznawał, że nie spieszy się już z wyrażaniem swoich opinii, zachowuje więcej dla siebie, to świetnie potrafi przemycić je w swoich piosenkach (patrz The light, ten kawałek z evergreen, czyli klasykiem muzycznym). Wierzę, że Adam ma jeszcze przed sobą ten klasyk, choć już teraz mam kilku faworytów wśród Jego piosenek do tej roli, ale wolę wierzyć, że co najlepsze dopiero przed nami. no na pewno koncert.

  4. Widać jak bardzo ten człowiek, który to powiedział/napisał jest nietolerancyjny wobec homoseksualistów….

  5. Adam nie jest komercyjny i tyle w temacie, w artykule zawarli dlaczego tak jest… Hm, a czy to się kiedyś zmieni to kto wie, bo przecież TOH jest stonowane jak i teraz sam Adam i ‚lekkostrawne’ też dla ludzi więc do końca się z artykułem nie zgadzam. Jako die – hard Glambert mam nadzieję, że kiedyś Adam odniesie sukces komercyjny (nie tak, żeby był maszyną do zarabiania kasy) i stanie się serio popularny af
    Btw Adam ma lepsze możliwości wokalne niż Sam Smith… Sam już z Queen albo operą chyba by sobie nie poradził…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.