The Original High-track by track-komentarze Adama

Na oficjalnym kanale Adama na youtube zaczął się nowy cykl filmików-tym razem Adam opowiada o genezie każdej piosenki,która znajduje się na najnowszym albumie zatytułowanym ,,The Original High”.

Ghost Town

Ghost Town… To pierwszy singiel z tego albumu. Byłem bardzo podekscytowany, by wypuścić ten kawałek jako pierwszy, bo myślę, że to dobre wprowadzenie. Podoba mi się to, jak wokal zaczyna się czysto, z dodatkiem gitary akustycznej, co sprawia, że jest on bardzo delikatny. Myślę, że to tak jakby ponownie przedstawia mnie światu, pozwala mi pokazać, że to jest mój głos, moje samopoczucie, moja historia, którą chcę opowiedzieć. A historia ta jest o takim odczuciu rozczarowania, rozwiania złudzeń, o czymś, co okazało się nie być takie, jakie myślałeś, że będzie. Może to o związku, który staje się niezdrową relacją, albo o tym, że nie dostajesz tego, co pragniesz w życiu. I z tego powodu zadajesz sobie pytania: „W co ja wierzę? O co w tym wszystkim chodzi?”. Raz jeszcze rozmyślasz nad swoimi ideałami. A potem nagle zmieniamy kierunek, pojawia się ten szalony taneczny beat i chwytliwe gwizdanie, i dlatego właśnie myślę, że w pewnym sensie ten rytm jest lekarstwem, które pozwala odciągnąć ludzi od tego smutku.

The Original High

The Original High… Tytułowy kawałek. Jestem zachwycony, jak nam wyszedł, bo wiesz, poszedłem do producentów wykonawczych z demo właśnie tej piosenki i to właśnie od tego miejsca zaczęliśmy. Ja… spędzałem dużo czasu z przyjaciółmi, wychodziliśmy razem w LA i jedną z rzeczy, o których ludzie nie przestawali mówić było to, że już nie do końca wiedzą, czego tak naprawdę chcą w życiu. Że tylko ślepo idą przed siebie i są tacy: „Myślę, że to jest to, czego chcę… Chociaż nie, chyba jednak nie, to musi być coś innego.” The Original High jest o tej nostalgii, którą odczuwasz, kiedy myślisz o pierwszym razie, kiedy miałeś okazję przeżyć coś, co sprawiło, że czułeś uniesienie. O tym, jak w pewnym sensie kończysz biegając w kółko, próbując to powtórzyć. Piosenka The Original High jest zdecydowanie euforią tego momentu i przypominaniem sobie o nim.

Another Lonely Night

Another Lonely Night jest zdecydowanie takim… porankiem po i nocą przed The Original High. Ma taki refleksyjny wydźwięk. To takie ponowne patrzenie w przeszłość w sposób, który jest bardzo mocny, wiesz… My wszyscy pragniemy towarzystwa, wszyscy chcemy być kochani i dawać innym naszą miłość i wszyscy kogoś pragną. Another Lonely Night jest tym uczuciem, kiedy ta osoba nie jest przy nas. I jesteś sam. Znowu. I wiesz, tym, co uważam za intersujące w tej piosence, są melancholijne słowa w zwrotkach, a potem, kiedy zaczyna się refren, wszystko staje się budujące. I znowu w tym miejscu myślę, że ta nagła zmiana może pomóc ludziom znaleźć ich własną historię w tej piosence i, mam taką nadzieję, pomoże im pozbyć się tego uczucia. Dodatkowo, może też częściowo przypomnieć, że tak, jesteś znowu sam, ale to nic złego. Po prostu wystukaj rytm tej piosenki i wszystko będzie dobrze.

Underground

Sekwencja tego albumu jest czymś, nad czym bardzo uważnie pracowałem. Another Lonely Night to mówienie o odczuciu samotności, pragnienia, tęsknoty za kimś lub za czymś, a potem pojawia się Underground i Underground zaczyna się tam, gdzie poprzedni utwór się skończył i mówi: „Hej, nie jesteś tutaj. Dlaczego ja tak bardzo cię chciałem? Wiesz, byłem od ciebie uzależniony, podkochiwałem się w tobie, byłem zniewolony w tym uczuciu.” Mówi o tych rzeczach, które sprawiają, że czujemy uniesienie, które pragniemy zdobyć w życiu. Underground jest piosenką o bardzo intensywnym pragnieniu jakichś rzeczy, o jej łaknieniu.

There I Said It

There I Said It jest tym wielkim hymnem, jestem bardzo z niej dumny. To taka wielka ballada tego albumu. Jest bardzo prowokująca. To ja mówiący: „Hej, wiesz co? Wiem, kim jestem. Jestem dorosły i mam zamiar wygłosić swoje opinie, mówić to, co myślę i być dokładnie tym, kim chcę być. Nie będę przepraszać, umniejszać się. Będę taki. To jest to, kim jestem.” W przeszłości czułem się, jakbym musiał się tłumaczyć, przepraszać i ta piosenka tak jakby mówi: „Pieprz się, nie chcę tego.”

Rumors

Rumors, to nagrałem razem z Tove Lo. Byłem jej przedstawiony przez moich producentów wykonawczych, którzy wysłali mnie do Sztokholmu, i wtedy zaczęliśmy razem pisać. Ona była jednym z pierwszych tekściarzy, jakich tam poznałem i była taką normalną, pokorną, fajną dziewczyną. Przez myśl ci nie przejdzie, że to jakaś diva, gwiazda popu. Ona jest taką… dziewczyną, z którą chciałbyś gdzieś wyskoczyć. I idąc z tematem tego albumu, o poszukiwaniach szczęścia i zadowolenia w życiu, ta piosenka w pewnym sensie pokazuje jak to jest, kiedy tyle ludzi cię ocenia, mówi o tobie i rozsiewa plotki i pogłoski, oraz w jaki sposób możesz się od tego odciąć, jeżeli masz kogoś, z kim czujesz naprawdę silną więź.

Evil in the Night

Evil in the Night znowu trochę zawraca i jest taka bardziej swawolna niż reszta tych uczuciowych piosenek. Słowa są wciąż trochę wypełnione dramatyzmem, mówią o kimś, kto jest niebezpieczny, ale myślę, że intencją jest to, że jest niebezpieczny w takim dobrym sensie. [porozumiewawcze spojrzenie] Jest tam też trochę taki funkowy gitarowy moment. To naprawdę fajna piosenka. Dobrze śpiewa się ją na żywo.

Lucy

Lucy została nagrana z gościnnym udziałem Dr Briana Maya i… on naprawdę świetnie poradził sobie z tą gitarą. To taka… Wciąż powtarzam, że to taka moja… Dirty Diana1 dla tego albumu. Ma w sobie te świetne, rockowe riffy gitarowe, ale razem z, no wiesz, takim beatem, który, jak sądzę, niewiele ludzi mogło usłyszeć w utworach Briana Maya. Ma też taką ciężką, hiphopową nutę. To piosenka o fikcyjnej postaci o imieniu Lucy i tak właściwie jest to historia o szukaniu tego, co ma cię uczynić szczęśliwym, a wylądowaniu z nieodpowiednimi ludźmi. Wiesz, o takim nietraktowaniu siebie z należytym szacunkiem. Mówiąc krótko, Lucy ucieka z domu i zostaje striptizerką w miejskich barach [śmiech] i bynajmniej nie jest z tego powodu szczęśliwa [śmiech].

Things I Didn’t Say

Things I Didn’t Say to dobry kawałek, ma w sobie taki brytyjski rytm perkusji. Jest o niewykorzystanych szansach, niewykorzystanych powiązaniach, to takie… Myślałem, że powiedziałem to, co czułem, ale zgaduję, że chyba jednak nie. I straciłem swoją szansę.

The Light

The Light jest na pewno jedną z najbardziej budujących piosenek na albumie, pod względem słów. Jest napisana w taki bardziej metaforyczny, poetycki sposób. Trochę przypomina dance z lat 90, ma w sobie taki wydźwięk powrotu do przeszłości. Mówi tak: „Patrz, to jestem ja. Nie jestem idealny. Mam swoje wzloty i upadki, ale wierzę w światło, które mam w sobie. Mam w sobie moc, dobro i chcę się nimi dzielić.”

Heavy Fire

Heavy Fire jest takim… Wciąż powtarzam, że to taki Led Zeppelin, który spotkał się z Massive Attack. [śmiech] To mój ulubiony opis tej piosenki. To taka industrialna atmosfera z lat 90. To takie pokazywanie sprzeczności, taki szczery kłamca wyzywający do walki ciężki ogień2. To takie paradoksy, z którymi spotykamy się, kiedy chcemy zrobić coś właściwego albo być dobrym człowiekiem. Czasami musimy zrobić coś, co wydaje się złe, po to, aby być lepszym. [macha energicznie rękami, pokazując taki „miszmasz”] Trudno to wyjaśnić. Jeżeli przyjrzysz się słowom, jest tam mnóstwo kontrastu. Więc wiesz, to może być też interpretowane jako odczucie, że jesteś z jakiegoś powodu w żałobie. Chociaż tak naprawdę wcale tego nie planowałeś, nagle czujesz, że musisz poświęcić samego siebie poprzez przyznanie tego i podjęcie właściwej decyzji.

Wszystkie piosenki na albumie są tym, co czułem, odczucia te są autentyczne, zgodne z moimi doświadczeniami. One… myślę, że są czymś, co wszyscy odczuwają. Uwielbiam moc w muzyce, która pozwala się łączyć z ludźmi, z bardzo różnymi rodzajami ludzi. I myślę, że ten album ma właśnie taki cel. Ma zebrać nas razem w tych popularnych odczuciach i odkryciach w życiu.

———————————————————————————————————————–

1 Dirty Diana – piosenka Micheala Jacksona z 1988 roku

2”Honest liar taking on heavy fire” – z tego, co rozumiem, Adamowi chodzi tu o podwójny oksymoron – szczery kłamca i heavy fire (heavy używa się często w kolokacji z deszczem – heavy rain = ulewny deszcz).

Tłumaczenia wypowiedzi Adama przygotowała TheGlamWarlock


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.