Tłumaczenia

Oto garsć tłumaczeń dla Was przygotowanych przez Annie. Recenzje koncertów oraz audio wywiad. Zapraszamy!

Raven: Dzisiaj odbywa się impreza, Adam Lambert w mieście! Star 99.9 Today’s Best Mix! A tutaj Anna i Raven!

Anna: Runner-up ósmego sezonu Amerykańskiego Idola, międzynarodowa supergwiazda, jeden z 10 najbardziej fascynujących ludzi 2009 roku Barbary Walter, pojechał na trasę koncertową z Queen, były barista w Starbucksie… [ignoruje śmiech Ravena] To prawda, to prawda!

Adam: [śmieje się]

Raven: To ty!

Anna: Adam Lambert! Dołącza do nas telefonicznie, dzień dobry!

Adam: To interesujący… To interesujący wybór.

Anna: Racja!

Adam: Naprawdę, to interesujące fakty.

Anna: Byłam taka, no wiesz, spędziłam tyle czasu na tej stronie na Wikipedii i chciałam dodać czegoś nieco innego.

Raven: W takim nieco innym stylu.

Adam: Ale ja byłem! Byłem baristą w Starbucksie, byłem, to była moja pierwsza praca, jak miałem 16 lat.

Anna: To pozwól zadać mi pytanie, czy wznosiłeś oczy do nieba, tak jak robią to ludzie, kiedy ciągle mylę się w kolejności mojego zamówienia i proszę o grande latte z potrójnym… aaah!!!

Adam: Nie, ja byłem tym chłopakiem, który bardzo uprzejmie by cię poprawił.

Anna: Ach, okej. To dobrze.

Raven: To fajnie. Ja bym się pewnie wkurzył i… [cośtam jeszcze mówi, ale Adam go zagłusza]

Adam: No wiecie, ale ja miałem szesnaście lat. Byłem szesnastolatkiem i cieszyłem się z tego, że w ogóle mam pracę!

Raven: Adamie, teraz jesteś facetem z milionem prac. Musisz być podekscytowany wyruszając we własną trasę koncertową?

Adam: Jestem, jestem bardzo podekscytowany! Teraz w styczniu skończyliśmy trasę w Azji, Australii i Nowej Zelandii. To był taki sposób, by dobrze zacząć i rozgrzać się na Stany Zjednoczone, a teraz jestem taki podekscytowany! Nie byłem na prawdziwej trasie koncertowej w Stanach od lat!

Anna: Prawda. Jak chcieliśmy zarezerwować ten wywiad, to ludzie mówili: Och, on jest teraz w Australii! A ja na to: Och, co? Co robisz w Australii dla przyjemności?

Adam: Australia jest świetna, wiecie, ludzie tam są bardzo normalni, bardzo przyjaźni… To było lato, wiecie, bo to po drugiej stronie kuli ziemskiej, i było pięknie. Naprawdę było wspaniale.

Anna: Ujeżdżałeś kangury? Tak czy nie?

Raven: Nie sądzę, by rzeczywiście można było to robić. To chyba nielegalne.

Adam: Niee, nie robiłem takich rzeczy na wolnym powietrzu. Nie robiłem nic tandetnego.

Raven: Nie było mocowania się z krokodylami?

Anna: To byłoby gorsze!

Adam: Nie, nie. Nie szliśmy na polowanie, nie.

Raven: Adamie, jaka jest dla ciebie różnica? Ledwo skończyłeś tę wielką trasę z Queen, teraz robisz swoją wielką pracę solo, przygotowujesz się, by ruszyć w drogę. Jak się z tym wszystkim czujesz?

Adam: To wspaniałe, naprawdę. Jestem wielkim szczęściarzem, że mam obie te rzeczy, że mogę przeskakiwać między nimi. Jestem trochę przez to rozpieszczony. To dwa totalnie różne projekty, ale jednak, w tym samym czasie, one przenikają się częściowo. Czuję, że mam wielkie szczęście. Cieszę się, że mogę być zajęty i jestem podekscytowany, by tam wyjść i mieć zaszczyt, by, no wiesz, wejść w miejsce głównego wokalisty Queen, a potem móc odwrócić się i zająć się swoją własną muzyką. To szalone!

Raven: Adamie, to jest naprawdę ciężka sprawa, by wejść w miejsce Freddiego Mercury’ego. A wszystkie recenzje, które słyszałem i ci wszyscy ludzie, oni po prostu są zachwyceni twoim występem. To musi być wspaniałe uczucie.

Adam: Tak, czuję się z tym wspaniale. Dziękuję, bardzo to doceniam.

Anna: Wszystko się zmieniło, łącznie ze sposobem, w jaki przedstawiasz się na scenie podczas twojego show. Więc, jak myślisz, będąc taką ikoną stylu, bo myślę, że mnóstwo ludzi podziwia cię za to, jak zmieniłeś się w ciągu ostatnich pięciu lat?

Adam: Jak ja… Och, to dobre pytanie! Ja… Fizycznie, emocjonalnie, duchowo czy profesjonalnie?

Wszyscy: [śmieją się]

Anna: Właściwie to chodziło mi o twoje odjazdowe kostiumy i włosy, ale co tam! Chcesz wejść głębiej, to wejdź głębiej! [śmieje się]

Adam: Och! Okej, tylko to! Ja… Myślę, że po prostu mam lepszy budżet na zakupy!

Anna & Raven: [śmieją się]

Anna: Co myślisz o nadchodzącym końcu Amerykańskiego Idola?

Adam: No wiesz, cóż… Oczywiście, że to słodko-gorzkie. To jest show, któremu zawdzięczam wszystko, co teraz mnie spotyka. On naprawdę pozwolił mi się wybić, zmienił dla mnie wszystko. Myślę, że mieli świetny czas, wylansowali wiele wspaniałych artystów… Ale wiecie, wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Nie można ciągnąć tego w nieskończoność. Uważam, że fani programu będą bardzo zadowoleni z tego sezonu. Będzie dużo nowych rzeczy, wiele innych rzeczy w tym finałowym sezonie. Pojawię się w show za niedługo. To wszystko, co mogę powiedzieć.

Anna: Och, poczekaj sekundkę. Wrócimy do tego za chwilę. Muszę spytać cię o tę plotkę, którą słyszałam – 40 milionów dolarów za które ubezpieczyłeś swój głos, czy to możliwe? To już wkrótce na Star 99.9.

——

Anna: Adam Lambert na linii! Dzisiaj na 99.9 Today’s Best Mix.

Raven: Kamery kochają cię, niezależnie czy występujesz, czy jesteś hostem, nieważne co by to było. I czego tu jeszcze brakuje?

Anna: Rocky Horror Picture Show! O co z tym chodzi?

Raven: [Śmieje się]

Adam: Tak, tak! Tworzymy to! I wiecie, co jest ekscytujące? Ten projekt Rocky Horror w telewizji Fox będzie praktycznie telewizyjnym filmem. W sensie, kręcimy to jako film. Więc, cóż, to będzie właściwie mój pierwszy raz, robiąc coś takiego.

Anna: Prawda czy fałsz? Ubezpieczyłeś swoje struny głosowe na czterdzieści kilka milionów dolarów.

Adam: Eeee….Mogłem o tym pomyśleć…

Anna: A jednak! To znaczy, że to prawda, wiesz o tym!

Raven: [śmieje się]

Anna: Jak to się stało? Jak za to zapłaciłeś?

Anna: Och, no wiesz, to jest mój chleb i masło! Muszę je chronić!

Anna i Raven: [śmieją się]

Raven: Adam będzie dzisiaj w Grand Theatre i zapowiada się niezłą impreza!

Anna: Nie możemy się tego doczekać, świetnie się z tobą rozmawiało. Gratulacje za to wszystko, jesteś świetny. Kochamy cię, Adamie Lambercie.

Adam: Dziękuję wam bardzo! Widzimy się niebawem!

——————————————————————

Ewolucja Adama- recenzja koncertu

ORYGINALNY ARTYKUŁ

Ewolucja artysty: Adam Lambert w State Theatre

Kiedy miał osiem lat, rodzice Adama Lamberta zapisali go do teatru dziecięcego, aby brał udział w musicalach, a on od razu pokochał występowanie na scenie.

„To zabierało te rzeczy, które kochałem, i te rzeczy, w których mogłem być naprawdę dobry i łączyło je ze sobą,” mówi. „Nie sądzę, bym kiedykolwiek chciał robić coś innego niż występowanie.”

Oczywiście, Lambert po raz pierwszy zakosztował sławy w ósmym sezonie Amerykańskiego Idola, kończąc go jako runner-up do Krisa Allena, ale jednocześnie zyskując sobie miliony fanów.

Od czasu występu w show siedem lat temu, wydał trzy oficjalne albumy, sprzedał ponad 2,5 miliona nagrań i ponad 5 milionów singli na całym świecie. W trakcie tego procesu zdobył nawet uznanie ze strony Grammy.

Wspominając swój czas w Amerykańskim Idolu, Adam przyznaje, że to znaczyło dla niego wszystko.

„Do tamtego momentu zatrudniano mnie jedynie jako wykonawcę w teatrze muzycznym, i ja kochałem muzykę, to była moja pierwsza pasja, ale ja chciałem być sobą,” powiedział. „Zacząłem tworzyć muzykę i szybko zrozumiałem, że to będzie bardzo trudne dla kogoś takiego jak ja, z moim oddziaływaniem i stylem, by dostać prawdziwą szansę. Wiedziałem, że gdybym dostał się do telewizji i podzielił tym, co robię z publicznością, mógłby to być skrót, jakiego mi trzeba. I tak było. Idol był dla mnie taką trampoliną i jestem wielkim dłużnikiem tego programu.”

Pierwszego marca Adam będzie w State Theatre w Nowym Brunszwiku, by wspierać swoje najnowsze dzieło, The Original High, które zadebiutowało na trzecim miejscu U.S. Billboard 200.

„Nasz show jest zdecydowanie produktem mojej osobistej ewolucji. Próbuję nowych pomysłów i nowych brzmień,” mówi artysta. „To już siedem lat od Idola i zdecydowanie od tego czasu dojrzałem. Inaczej patrzę na wiele spraw i dużo się nauczyłem o swoich fanach i o samym sobie jako artyście, a muzycznie dorosłem i rozszerzyłem swoją paletę, jak już o tym mowa.”

Jeżeli chodzi o tworzenie setlisty, Lambert bardzo przykłada się do kolejności piosenek i do tego, jak wszystko ułożyć, by zabrać swoich widzów w podróż.

„Zaczynamy od dramatyzmu, niepokoju, takiej mrocznej, teatralnej wrażliwości, a następnie przechodzimy w bardziej delikatny, szczery wokal, by za chwilę iść na imprezę,” mówi. „To reprezentuje trzy strony mojej osobowości, to kim jestem i moje różnorodne emocje. Myślę, że wiele ludzi może wczuć się w tą sytuację. To o mnie, ale myślę, że wszyscy mogą odnaleźć siebie w tych piosenkach. Mam nadzieję, że to może połączyć ze sobą ludzi pod koniec wieczoru.”

Ale chociaż Adam poświęca trochę czasu, by porozmawiać z tłumem, wyznaje nam, że woli, by to raczej jego piosenki mówiły za niego.

„To, co najbardziej mi się podoba, to to, że pozwalam mojej muzyce robić to za mnie,” mówi. „Z trzecim albumem, który do tej pory uważam za mój najsilniejszy, udało mi się znaleźć piosenkę na wszystko, o czym chcę porozmawiać.”

Kiedy nie jest na solowej trasie, Adam już od kilku lat służy jako główny wokalista dla Queen, a i ma zamiar kontynuować to w 2016.

„To wielki honor, móc śpiewać dla jednego z najlepszych rockowych zespołów wszechczasów, nawet jeśli bycie porównywanym do Freddiego Mercury’ego, którego uważam za niezwykłego, może być trochę onieśmielające.”

Adam zajmował się też częściowo aktorstwem, pojawiając się w kilku odcinkach Glee dwa lata temu. Będzie też odtwarzał rolę Eddie’go w remake’u Rocky Horror Picture Show telewizji Fox.

„Myślę, że to będzie naprawdę świetne dzieło,” mówi. „Będzie miało dużo związku z oryginałem, ponieważ w skład ekipy wchodzi Lou Adler (oryginalny producent), a jego syn zajmuje się muzyką. Kenny Ortega (reżyser) nie jest nowicjuszem, kiedy przychodzi do musicali w formie filmu i do obsady, jaką zebrali, także czuję się zaszczycony, że mogę brać w tym udział. Jestem bardzo podekscytowany.”

Na razie Lambert skupia się na swojej nowej trasie, goszcząc Alexa Newella (Unique z Glee) jako swój suport, a także nie może się doczekać, by zagrać dla fanów swoje nowe kawałki.

„Przyjdźcie, ale bądźcie gotowi, by pojechać ze mną roller coasterem,” mówi. „Jest tu kilka piosenek z poprzednich albumów, ale także i coś dla fanów najnowszego, a ja wreszcie mam okazję to wszystko pokazać. To będzie świetna zabawa.”

————————————

Recenzja koncertu w lokalnej gazecie codziennej

ZDJĘCIE1

ZDJĘCIE2

Wiele nastrojów Adama Lamberta

Uczestnik „Amerykańskiego Idola” zagląda w samego siebie i staje się wyrafinowany na nowym „The Original High”

Uczestnik „Amerykańskiego Idola”, Adam Lambert, wydał w ciągu swojej kariery trzy solowe albumy, z każdym zmieniając nieco cel, do jakiego dążył.

Każdy z tych albumów miał określoną osobowość muzyczną. Jego debiut w 2009r. „For Your Entertainment”1 był połączeniem klasycznego rocka z popem, elektroniką i mnóstwem współczesnych smaczków produkcyjnych. Jego drugi album, „Trespassing” z 2012 roku, obejmował bardziej syntetyczne, funky-dance’owe brzmienia.

Na jego nowym albumie, „The Original High”, Lambert powstrzymuje się częściowo z ekstrawagancją znaną z dwóch poprzednich albumów, oferując nam mix ballad i bardziej asertywnych piosenek, które ukazują jego ciemniejszą i introspektywną stronę, wciąż jednak posiadając wiele wpadających w ucho, popowych melodii, aby osłodzić cały twór. Adam ma też nową wytwórnię, Warner Bros.

Niektórzy mogą się kłócić, że pozycja w przemyśle muzycznym może zyskać poprzez ciągłość i niezmienność od albumu do albumu, ale nie tego chce Lambert od swojej kariery.

Myślę, że jedną z rzeczy, jakich nauczyłem się o showbiznesie jest to, że musisz utrzymać swoją publiczność w niewiedzy,” mówi w telefonicznym wywiadzie przed niedzielnym koncertem na Sands Bethlehem Event Center. „Chcesz zaskoczyć ich różnymi rzeczami.”

To jest właściwie to, co robiłem w „Idolu” z tygodnia na tydzień. Całkowicie wszystko zmieniałem. W sumie, to było takie pokazanie, jak lubię robić różne rzeczy.”

Pochodzący z rejonu North Country w San Diego Adam był innym rodzajem uczestnika niż zwyczajowi ostrożni, centralnie-nastawieni piosenkarze o wielkich głosach, którzy spopularyzowali show. Ze swoimi kolorowymi ubraniami, czarnymi włosami ułożonymi w kolce i zamiłowaniem do cienia do powiek, był ekstrawagancji i teatralny na scenie, pokazując wszystkim swoją wielką skalę głosu i odwagę z kreatywnymi wersjami piosenek, poczynając od „Ring of Fire” Johnny’ego Casha, poprzez „The Tracks of My Tears” zespołu Miracles do ballady U2 „One”. Adam, w jednym słowie był anty-Aikenem (runner-up drugiego sezonu Clay Aiken) lub – w tym przypadku – anty-Krisem Allenem, który zaskoczył ekspertów odbierając koronę Lambertowi w ósmym sezonie „Amerykańskiego Idola”.

Adam wykorzystał moment sławy z „Idola” tworząc „For Your Entertainment”, które sprzedało się na świecie w prawie 2 milionach egzemplarzy i wyprodukowało hit „Whataya Want From Me”, który znalazł się w top 10 magazynu Billboard w kategorii Hot100 singles chart.

Adam ujawnił się także jako homoseksualista w czerwcu 2009 na okładce Rolling Stone, od tego czasu stając się pierwszym głosem wśród artystów popierającym sprawiedliwość społeczną, równość i akceptację dla społeczeństwa LGBT.

Jakiekolwiek zamieszanie, które przyszło z informacji o orientacji Lamberta, nie zniszczyło jego kariery.

Trespassing” zadebiutowało na pierwszym miejscu notowania Billboard w kategorii albumów, w pierwszym tygodniu sprzedając się w ilości 77 tysięcy egzemplarzy, a także otrzymało silne recenzje, wchodząc na listy top 10 albumów w 2012 roku.

Przed wydaniem „Trespassing” Adam otrzymał także sporo uwagi dzięki kilku występom jako frontman legendarnego brytyjskiego zespołu Queen. Lambert spotkał gitarzystę Queen Briana May’a i perkusistę Rogera Taylora, kiedy zespół pojawił się w „Amerykańskim Idolu” w 2009 roku, tworząc tło dla Lamberta i Allena w ich wersji „We Are The Champions”.

May i Taylor byli tak pod wrażeniem występu Adama, że zatrudnili go jako głównego wokalistę w miejsce Freddiego Mercury’ego na jeden występ w 2011 na MTV Europe Awards w Belfast w Irlandii. To poprowadziło do późniejszej współpracy.

Adam mówi, że nie mógł odrzucić zaproszenia, by wystąpić z Queen, ale ten ryzykowny krok nie obył się bez komplikacji.

Początkowo byłem trochę przytłoczony tym wszystkim, prawdę mówiąc. Myślałem, że to oferta i honor, jakiego nie wypada odrzucić. Ale potem, gdzieś z tyłu głowy, myślałem: „O Boże, mam nadzieję, że dobrze mi pójdzie. Wiem, że muszę spróbować. Nie mogę odmówić.” Ale nie wiedziałem. Nie wiedziałem, jak zaakceptują mnie fani Queen. Nie wiedziałem, jak zaakceptuje mnie zespół. Nie wiedziałem, czy będę w stanie podołać tej muzyce… I to był rosnący proces, ponieważ kiedy zebraliśmy się razem po raz pierwszy i po raz pierwszy z nimi wystąpiłem, było dobrze, ale nie było świetnie, prawdę mówiąc, kiedy teraz patrzę na to z perspektywy czasu.”

Ale myślę, że z biegiem czasu to stawało się coraz silniejsze, zagraliśmy kilka koncertów w Europie i w Londynie2, i dopiero wtedy to rzeczywiście zaczęło nabierać kształtu,” mówi Adam. „Potem minęło kilka lat. Wydałem swój drugi album [„Trespassing”]. Następnie zebraliśmy się w Vegas (jesienią 2013), by zagrać dla IHeart Radio 30-minutowy koncert na żywo. Tamtego tygodnia spotkaliśmy się w Vegas, by zrobić próbę, i coś się zmieniło. Myślę, że byłem wtedy kreatywnie i emocjonalnie w innym miejscu, nie wiem, to po prostu ukształtowało się w sposób, w jaki nie zdarzyło się to wcześniej. Nagle to się stało bardzo… nie umiem znaleźć na to dobrego słowa, to po prostu zaskoczyło. I wszyscy to zauważyliśmy. Poczuliśmy „Och, to było wcześniej niezłe, ale teraz naprawdę brzmi świetnie.” Weszliśmy razem na scenę tamtego wieczoru i publiczności się spodobało.”

W 2014 roku Queen + Adam Lambert ruszyło w trasę po USA, grając 24 koncerty, a obecnie zespół ma zaplanowane daty na maj i czerwiec w Europie. Gdzie to wszystko dalej pójdzie, pozostaje nam zgadywać, ale – jak mówi Adam – jeżdżenie na koncerty jest lepszym rozwiązaniem niż studyjny album Queen + Adam Lambert.

Koncerty z Queen nie tylko podniosły rangę Adama, ale projekt ten miał wpływ na skromniejszy i bardziej pochylony w stronę popu kierunek albumu „The Original High”, który został napisany i nagrany przez Adama w 2014 i wczesnym 2015, a wydany w czerwcu poprzedniego roku. Lambert pracował z Maxem Martinem i Shellbackiem, którzy są znani ze współpracy z Taylor Swift i Britney Spears. Shellback, Martin i piosenkarka-tekściarka P!nk napisali także hit Adama „Whataya Want From Me”.

Myślę że zostałem rozpieszczony z szerokim wyborem muzyki, kiedy byłem na trasie z Queen, będąc najbardziej ekstrawaganckim jakim kiedykolwiek byłem na scenie. I w sumie to dobrze, bo tego ode mnie właściwie oczekiwano,” mówi Lambert.

Myślę, że kiedy przyszło do pracy nad solowym projektem, chciałem zrobić coś nieoczekiwanego, coś, co wciąż byłoby mną, ale inną stroną mnie, której ludzie nie mieli może okazji zobaczyć wcześniej.”

Lambert mówi, że pokaże całą skalę swoich solowych albumów i jego muzyczną osobowość na koncertach tej wiosny.

Myślę, że jedną z rzeczy, których się nauczyłem, jest to, że są różne sposoby, w jakie lubię przedstawiać moją muzykę i występować,” mówi. „Jest segment w środku koncertu, gdzie jestem tak właściwie tylko ja i mikrofon, wokal, bez falbanek, bardzo bezpośredni. Ale jest też sekcja na początku, która jest wielka, jest taniec i światła i video i bardzo nowoczesna moda. I potem, na koniec show, mamy taki klubowo-house’owi klimat. To było dla mnie ważne, by poruszyć wszystkie te elementy, bo każdy z nich jest ważną, inną częścią mojej osobowości, naprawdę. Jest część mnie, która jest pełna obaw, rozpamiętuje, myśli za dużo i dużo od siebie wymaga, i wiele mojej muzyki pochodzi właśnie z niej. Potem jest ta szczera, emocjonalna, kochliwa, wrażliwa strona. No i w końcu jestem ja, który lubi imprezować. I tak to wygląda.”

1Aczkolwiek nasz dziennikarz podał tytuł “Let Me Entertain You” xD

2Amerykanie, błagam, nauczcie się, że Wielka Brytania to też element Europy! – przyp. Tłum.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.