Tłumaczenie wywiadu ONSTAGE magazine z Włoch i inne rozmaitości

W tym newsie prezentujemy tłumaczenie wywiadu z włoskiej gazety ONSTAGE, przygotowane przez TheGlamWarlock (z angielskiego na polski,z włoskiego na angielski tłumaczenie przygotowała @kam3918)

Album wydany kilka miesięcy temu, trasa koncertowa, która zahaczy o nasz kraj czwartego maja w Alcatraz w Mediolanie i powrót na trasę z Queen, z nową, ledwo co zapowiedzianą datą – 25 czerwca w Piazzola sul Brenta. Tak wygląda pełny grafik Adama Lamberta, teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej podziwianej gwiazdy muzyki pop. Jak zwykle przyjaźnie i pomocnie, Lambert podzielił się z nami częścią emocji, jakie towarzyszą mu w trakcie ostatnich wydarzeń na drodze jego kariery.

Więc, Adam, powiedzmy, że dla ciebie rok 2016 jest już pełen (wydarzeń). To musi być bardzo satysfakcjonujące, ale może prowadzi też momentami do ataków paniki?

Adam: Powiedzmy, że jestem otoczony przez ludzi, którzy są bardzo dobrze zorganizowani, bo gdyby wszystko zależało ode mnie, nie wiedziałbym, gdzie ręce włożyć z tą ilością emocji i zobowiązań. Po kilku miesiącach, mogę spojrzeć na The Original High z innej perspektywy, co nie było proste wcześniej, tuż po tym, jak ją nagrałem. Muszę powiedzieć, że nawet gdybym teraz zmienił parę rzeczy, jestem naprawdę zadowolony z rezultatu. Myślę, że można wyraźnie zobaczyć różnicę między Adamem Lambertem, który wszedł na scenę popu kilka lat temu, a mężczyzną, z którym dzisiaj rozmawiasz. Kiedy słucham moich starych piosenek, zaczynam rozumieć, że to wszystko było podróżą: jeśli tamto nie miałoby miejsca, prawdopodobnie bym się poddał. Ostatnią rzeczą, jaką bym chciał, to stać się stereotypem albo kimś przewidywalnym.

Dla niektórych ludzi ten rok był najlepszy, by obserwować twoją karierę solową, która miała wcześniej chwilową przerwę. Złośliwość losu?

A: Ludzie myślą, że tworzenie muzyki jest bardzo proste i zwykle mają trudność z zobaczeniem wszystkich zobowiązań i ciężkiej pracy, jaka wiąże się ze stworzeniem choćby jednej piosenki. Ale nie mają już tych samych trudności, kiedy przychodzi do oceniania czy zniszczenia pracy muzyka po przesłuchaniu jego albumu przez 30 sekund. Myślę, że brakuje jakiejś równowagi. Nie wiem, czy to złośliwość, czy coś innego, ale wiem, że zaniedbuje się pracę artysty i to, jak publika odbierze niektóre komentarze/oceny. Na pewno podróżowanie z Brianem i Rogerem dało mi perspektywę, której nie dostałbym nawet w ciągu dziesięciu lat solowej kariery, ale zbyt dużo czasu minęło odkąd wydałem coś nowego i, biorąc pod uwagę, że przeznaczenie nadal pozwoli mi śpiewać i pracować z nimi w ciągu następnych miesięcy, krytycy nie mogliby sądzić, że będę czekał dłużej. Zresztą, na co czekać? Jeśli masz taką potrzebę, to w porządku, by ją zaspokoić.

W twoim nowym albumie używasz swojego głosu w inny sposób niż w przeszłości. Jak duży ma to związek z twoją długą trasą z Queen?

Jakiś ma na pewno, bo każdej nocy musiałem nie tylko mierzyć się z piosenkami, które nie były napisane dla mnie, ale to były „te piosenki”, z całą swoją wartością, którą nabrały w ciągu lat. Dorastałem słuchając tej muzyki, Freddie jest światłem, które nigdy nie zgaśnie dla tych, którzy chcą spróbować jakiejkolwiek formy sztuki, nie tylko muzyki, więc możesz zrozumieć, ile to wszystko dla mnie znaczy. Ale myślę, że oprócz tego dużo pracowałem nad swoim głosem; z czasem zacząłem lepiej rozumieć, jak go używać i jakie tonacje pozwalają mi dać z siebie wszystko. Wierzę, że jest czas na wszystko i siła, z jaką się śpiewa, powinna iść w parze ze słowami piosenki. Więc w trakcie słuchania albumu, możecie doświadczyć po trochu ze wszystkich odcieni mojego głosu. Kiedy oglądam swoje występy z Amerykańskiego Idola, robię to z taką tkliwością/czułością. (Przyp. tłum. Nie wiem, co było we włoskim oryginale, ale mam wrażenie, że Adam traktuje tu młodszego siebie jak takiego uroczego dzieciaczka :D)

Jesteś Kalifornijczykiem, więc masz inne tło kulturowe niż Brian May i Roger Taylor. Czy wpłynąłeś jakoś na sposób, w jaki oni postrzegają muzykę?

Szczerze, nie sądzę. Kiedy spędzasz czas z ludźmi, którzy zmienili historię popkultury, nie sądzę, by był inny sposób niż pochłanianie jak największej ilości wiedzy od nich, bo wiesz dobrze, że przeznaczenie może nie pozwolić ci zrobić tego ponownie. Jestem z San Diego, ale mnóstwo ludzi obecnie myśli, że jestem Anglikiem, co jest bardzo śmieszne. Mogę mieć trochę przesadzoną osobowość na scenie, ale w prawdziwym życiu, jestem bardzo wycofany. To nie był łatwy wybór, by zdecydować się na taką przygodę, bo w pewnym sensie mogłem zniszczyć swoją karierę zanim tak naprawdę się jeszcze zaczęła. Obserwowanie fanów, którzy mnie kochają, jest dla mnie najlepszą nagrodą; a już zwłaszcza tych, którzy wierzyli, że byłem młodym, aroganckim dzieciakiem bez respektu dla ogromnej ikony jak Freddie Mercury.

W przyszłym roku zobaczymy cię we Włoszech zarówno jako artystę solowego, jak i z Queen. Myślisz, że będziemy mogli podziwiać dwóch różnych Adamów Lambertów?

Zdecydowanie. To w moich solowych występach mogę naprawdę pokazać siebie takim, jakim jestem. Czasami zastanawiam się, czy to nie ryzykowne, takie rozdwajanie się, ale potem zdaję sobie sprawę, że to jest szansa, która nie zdarza się często w życiu. Ale nawet z Queen widzicie sporo prawdziwego mnie, tyle, że może nie w pełni zdajecie sobie z tego sprawę, bo nigdy nie widzieliście mnie solo. Na pewno chcę pokonać swoje ograniczenia i naprawdę dobrze się w tym roku bawić, a zapowiada się on świetnie. Zarówno w maju jak i z Queen będzie wiele nowości, potem mam też pewne marzenia na przyszłość, ale wolę cieszyć się każdym dniem, jakby był on ostatnim, z ciągłą obawą, że za chwilę się obudzę.

1Oryginalny artykuł po włosku

2Tłumaczenie na angielski wykonane przez @kam3918

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ROZMAITOŚCI

wywiad z Chin

Snapchat Adama

https://www.youtube.com/watch?v=m94E9vIt2fg&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=iKCq8Xlt1S4&feature=youtu.be

THE LIGHT W SKLEPIE

WYWIAD VIDEO1

WYWIAD VIDEO2

WYWIAD DO POSŁUCHANIA

VIDEO <- to video Adam nagrał dla Glambertki z UK,która przeszła poważną operację

IG Adama

12276735_952033534845153_676163785_n

Promo z Chile

12292647_646953955407392_1010357103_n

Skan  z duńskiej prasy

CUrPvz9U8AA7tIS


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.