Tłumaczenie wywiadu

Ivaa przygotowała dla Was kolejne tłumaczenie, tym razem jest to wywiad dla yahoo. Zapraszam!

Adam Lambert żyje dumnie i korzysta ze swojego życia.

 
Adam Lambert jest obecnie w trasie z rockowym zespołem Queen, będąc jego frontmanem. Oznacza to, że jest pożądany przez ludzi jak nigdy przedtem, a przy okazji zdobywa nową publiczność. Jest to więc idealny czas aby wziąć udział w drugiej kampanii AT&T pod szyldem Live Proud. Do 10.08 fani (tylko z USA- Ivaa) mogą wziąć udział w konkursie,w którym do wygrania jest podroż do Nowego Jorku oraz  spotkanie z Adamem na prywatnym koncercie. Trzeba tylko utworzyć własne ,meme’, które obrazuje osobisty ,live proud’ moment. Yahoo music dostało szansę, żeby porozmawiać z dumnie żyjącym piosenkarzem i porozmawiać o jego historii aktywności(w lgbt- Ivaa), jak zmienił się świat odkąd złamał granice w Idolu i jak internet może być miejscem dla miłujących, a nie dla hejterów.
 
L – Kiedy opuściłeś idola, nie dyskutowałeś chętnie o swojej seksualności albo o polityce. Ale przez lata bardzo się rozgadałeś na wiele świetnych tematów, jak prawdziwy ambasador. Co się zmieniło przez ten czas?
Adam – To nie było tak, że się od razu tym zainteresowałem. Myślę, że jestem troszeczkę taki obserwator z ukrycia, z tunelu. Myślę, że wiele artystów jest takich jak ja. W idolu byłem jak w amoku z: ,Ok,jakie piosenki chciałbym zaśpiewać co tydzień ? ‚ Potem zacząłem patrzeć wstecz i na radarze było ,ok ,teraz musisz nagrać album’. Ale później moja kariera była na dobrym starcie i więcej rzeczy zaczęło ujawniać się na horyzoncie. Po prostu byłem coraz bardziej zainteresowany organizacjami takimi jak GLAAD i The Trevor Project. Ale serio, aż dostałem pewności, że to jest to i czułem, że mógłbym wziąć w tym udział.
 
L- Wiem,ze czasami mówiłeś, że czujesz się trochę niekomfortowo będąc przykładem dla środowiska gejowskiego, ponieważ są rożne opinie pomiędzy tym środowiskiem…
Adam – Myślę, że niektóre rzeczy się definitywnie zmieniają i myślę, że zmieniają się na lepsze. Według mnie jest nadal trochę generacji pomiędzy LGBT. Jest troszkę starej szkoły filozofów, aktywistów i ingerentów, te wszystkie rodzaje i nagle są dzieciaki, które dołączają, ludzie, którzy maja po 18,19,20,21 lat -maja inne spojrzenie na to wszystko, ponieważ dorastali w innych czasach, a środowisko zmienia się gwałtownie. Nawet prawa ludzkie zmieniają się bardzo szybko, wiec trzeba to podzielić. Myślę, że wtedy, kiedy zacząłem iść w stronę wybitności po Idolu, byliśmy pewnym rodzajem wskazówek. I teraz zaczęło być troszkę lepiej, tak myślę.
 
L- Czy myślisz, że byłeś narzędziem w zmianie opinii ludzi o środowisko gejowskim albo praw gejów, że pomogłeś w zaakceptowaniu w każdy sposób ?
Adam – Nie uważam, że powinienem usiąść i powiedzieć, że coś zrobiłem, to troszeczkę narcystyczne. Ale myślę, że danie sobie czasu było bardzo wskazane. Kiedy bylem w Idolu, był czas kiedy naprawdę myślisz o tym, nie było dużo celebrytów, zwłaszcza mężczyzn. Więc to był czas, gdzie środowisko gejów zaczęło naprawdę się integrować z masową popkulturą, być rodzajem niszy, którą się zawsze było. Teraz, pięć lat później, jesteśmy dużą częścią popkultury, jak regularna główna popkultura. Więc myślę, że jest już łatwiej teraz niż było pięć lat temu, co jest ekscytujące, ponieważ jestem ciekawy żeby zobaczyć jak to oddziałuje na ludzi muzycznie.
 
L- Czy to oznacza, że będzie więcej unikatowych piosenek na Twoim następnym albumie, coś w rodzaju hymnu środowiska gejowskiego ,outlaws of love’ z Trespassing?
Adam – Nie jestem tego pewien. ,Outlaws of love’ po prostu powstało. To było bardzo naturalne. Siedziałem tam i pisałem i tak po prostu przyszło do głowy, wiesz? Dużo jest takich rzeczy, które przychodzą, jest to jak przypływ impulsu i to po prostu się dzieje, uświadamiasz sobie i zamienia się w piosenkę. Ale jest ciężko dla mnie, żeby teraz powiedzieć , Oh tak trzymaj się, pozwól spojrzeć na moją kulę wróżbity i zobacz, czym będziesz zainspirowany”.
L-Dostałeś jakieś interesujące wiadomości zwrotne od fanów o tym, jak oddziaływałeś na nich ?
Adam – Dostałem troszkę listów. Spotkałem trochę ludzi na pewno. Otrzymałem list od pewnej kobiety, która mieszka w Utah i pisała ,Dorastałam w bardzo konserwatywnej rodzinie i nie rozumieliśmy nic na temat środowiska gejów, to była rzecz, o której nikt nie rozmawiał. A potem zostałam Twoją fanką i zacząłeś o tym mówić, zmusiło mnie to do zadania paru pytań i żyć z tym komfortowo, ponieważ chciałam to zrozumieć ”. Powiedziała również, że zeswatała swojego przyjaciela z fryzjerem czy coś i to było ironicznie zabawne. Ale miło dostać taki list od kogoś, kto otworzył swoją świadomość. Żeby móc być częścią tego ,katalizatora’ dla tego kogoś, to jest fajne, motywujące.
 
L- Oczywiście zawsze będą też hejterzy, zwłaszcza w internecie. Twitter i komentarze na stronach internetowych pękają w szwach od nienawiści i czasami zostajesz nimi raniony. Jak z tym żyjesz?
Adam – Myślę, ze powinniśmy to olać. Ale musimy mieć to w świadomości, że życie nie jest ważne tylko w internecie. Realne życie nie jest tym wszystkim. Myślę, że jest za dużo rzeczy, którymi żyjemy w internecie i zapominam, że są jeszcze inne, które przegapiamy. Kiedy ludzie nasiąkną w te komentarze i debaty w komentarzach w blogach i wszędzie, to nie jest realna debata. Mam na myśli to że, nie możesz nawet zobaczyć tej osoby i więcej tej infekcji gubi się w przekazywaniu treści, to nie jest nawet realna rozmowa. Zawsze lubiłem takie żarciki jak ,Boże, mam nadzieje, że ci ludzie, którzy są online i nękają i nienawidzą ludzi mogliby mieć jaja i robić to samo na żywo,twarzą w twarz’. Mogla to by być zupełnie inna gra.
 
L- Ale teraz używasz internetu na dobre rzeczy .
Adam –Tak, z innej perspektywy internet może być fajny i silny. Kampania live proud , której jestem częścią jest rodzajem mojej drogi we flagowej paradzie, ale robiąc to równocześnie w internecie z fanami. Jest to promowanie indywidualności.
 
L-Co to znaczy dla ciebie ,żyć dumnie’ ?
Adam – Myślę, że akcje przemawiają głośniej niż słowa i myślę, że to jest po prostu być śmiałym, żeby być innym, niż wszyscy dookoła. Nie jest łatwo iść przez swoje życie albo twoją artystyczną kreatywność tą drogą. Myślę za wszystkich, nieważne czy jesteś jeszcze w liceum czy już starszy, czy śledzisz trendy, razem jest zazwyczaj bezpieczniej iść przez niektóre rzeczy. Ale potrzeba na to dużo odwagi żeby być innym, być indywidualistą. I myślę, że to jest cześć tej kampanii: ,pozwól twojemu głosowi być usłyszanym i ukonstytuuj to w twoim meme jaka jest twoja misja albo jakie jest twoje spojrzenie na to. ‚
 
L- Masz jakieś swoje specjalne memy?
Adam – Tak. Zrobiłem troszkę kiedy tweetowaliśmy. Powiedziałem ,Weź swoje życie’-  jest to część piosenki Lay me down Aviciiego, którą napisałem. Chciałem spróbować załączyć trochę języka, który słyszę w srodowisku gejów, rodzaj slangu i zwyczajnej rozmowy. . To jest coś,co  ludzie mówią, jak , Oh weź swoje życie (w swoje rece np -Ivaa) – rodzaj bardziej interesującej drogi do powiedzenia , Idź ze swoim złym ja’
 
Tłumaczenie: Ivaa
 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.