TVS Silesia

O koncercie Queen+Adam Lambert w śląskiej telewizji,w czasie wiadomości . 

To będzie jedyny w Polsce koncert legendarnego zespołu Queen. Za miesiąc, 21 lutego, brytyjska formacja wraz z Adamem Lambertem wystąpi w krakowskiej Arenie. Ta pomieści 13 tysięcy miłośników rocka. I chociaż Queen w Polsce zagra bez legendarnego frontmana Freddiego Mercurego, to i tak lutowy koncert cieszy się ogromnym zainteresowaniem fanów

Nie z taką charyzmą i łatwością jak legendarny frontman brytyjskiej supergrupy, ale pod starym, rozpoznawalnym na całym świecie szyldem. Dla fanów rocka to wystarczający powód by wybrać się na koncert do Krakowa. -Fani akurat zespołu Queen są podzieleni, są tacy bardzo zatwardziali i są tacy, kórzy dopuszczają możliwość słuchania muzyki bez Freddiego. Ja ze śmiercią Freddiego pogodziłem się, wprawdzie dosyć niedawno dopiero ale jednak tak i z przyjemnością wybiorę się ten koncert – mówi Wojciech Rzepka, fan zespołu Queen. Chociażby ze względu na trzon Królowej- wirtuoza gitary Briana Maya i perkusistę- Rogera Taylora. I jeszcze po to, żeby usłyszeć na żywo ich największe przeboje.
Wprawdzie bez Freddiego Mercurego ale wciąż z pompą i masą fanów. Kraków Arena przyjąć może ich 13 tysięcy. Bilety na lutowe show, choć nie tanie, rozchodzą się w błyskawicznym tempie. –W przypadku Queen nie ma czegoś takiego jak rozkręcanie się sprzedaży. To jest po prostu taki jeden wielki boom sprzedażowy, więc jeżeli ktoś jest zainteresowany kupnem biletu w dobrym miejscu to radziłabym się pospieszyć bo to już zaczyna być końcówkamówi Marta Sowa, Metal Mind Productions. Wcale nie gorzej, mimo upływu kilku dekad, sprzedają się najlepsze płyty Queen. Także te najstarsze i reedycje winyli. -Nie potrafię wskazać mojej ulubionej płyty Queen, ale trzy lata temu, gdy miałem okazję spotkać się z Brianem Mayem i Rogerem Taylorem, a także z Adamem Lambertem – to było podczas koncertu we Wrocławiu – poprosiłem Briana właśnie, żeby mi podpisał – mówi Wojciech Rzepka, fan zespołu Queen.
Ta najnowsza, wydana dwa miesiące temu „Forever” cieszy się dużą popularnością. Oprócz wielu hitów, pojawiły się na niej również dwie dotąd nieznane piosenki. -Przepiękne kawałki, których słuchamy przez cały czas,w radiu, telewizji, zbliżający się koncert, który jest chyba najważniejszym wydarzeniem – mówi Paweł Majchrzak, Empik SCC. I chociaż to Królowa w okrojonym składzie, to jej legenda wciąż utrzymuje się na fali.  -W angielskich gospodarstwach domowych, w co trzecim, jest płyta Queen. Jest jeszcze reszta świata. To jest ponad 300 milionów płyt . No więc na taki koncert idziemy po to, żeby odpowiedzieć sobie na pytanie co nam zostało z tej legendy – uważa Wojciech Zamorski, dziennikarz muzyczny. Bo w pełnym starym składzie w tej części Europy Queen wystąpił tylko raz- niecałe 30 lat temu w Budapeszcie.

ŹRÓDŁO(PLUS VIDEO)

TVS znajdziecie na platformie Cyfrowego Polsatu pod numerem 85

Wiadomości (flesz i główne wydanie) lecą odpowiednio o 17:50 i o 20:00

DZISIAJ MOŻE POLECIEĆ TEN MATERIAŁ WIĘC RADZĘ OGLĄDAĆ OD 20:00  !


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.