Wywiad z ET online – video i artykuł

Niedawno Adam udzielił wywiadu dla ETonline, który został podzielony na dwie części – video i artykuł. Tłumaczenie – Annie

VIDEO

Host: Queen i Adam Lambert w Las Vegas!

Adam: Yeah!

H: Opisz wasz koncert. Bo w Vegas dzieją się szalone rzeczy.

A: Będą wszystkie największe hity. Jestem w trasie z tymi ludźmi już sześć lat i to nadal jest dla mnie wielki zaszczyt. Widzowie chcą słyszeć te hity, które tak dobrze znają.

Fani mogą też spodziewać się wielkich modowych smaczków, zainspirowanych Freddiem Mercurym kiedy koncerty rozpoczną się 1 września w Park Theater.

A: Freddie był wielkim fashionistą. Miał duże poczucie humoru w tym, co ubierał. Zazwyczaj było to dość dziwaczne i szalone. Granicą było… Nie wiem, czy byłbym w stanie przekroczyć tę granicę.

H: To może w Vegas?

A: Musiałbym ubrać coś, co byłoby bardzo przesadzone.

Kiedy nie gra roli frontmana Queen, Adam pracuje nad swoją własną nową muzyką. Minęły już trzy lata odkąd wydał album.  

H: Oczywiście, że spoczywa na Tobie wiele presji, bo ty jesteś… no tobą. Czyli nic takiego, nie? Bez nacisku?

A: Nic takiego. Oczywiście, że jest nacisk, myślę, że każdy artysta czuje taką presję, kiedy dzieli się swoimi utworami. Specjalnie spędzam nad tym dość dużo czasu, bo chcę mieć pewność, czy to jest właściwe brzmienie, chcę wiedzieć, o czym chcę śpiewać.

Adam otrzymał też inspirację od zwycięzcy Grammy, Sama Smitha.

H: Skąd wziął się ten bromance z Samem Smithem?

A: Przyjaźnimy się od kilku lat, odkąd pojawił się na scenie. To było ekscytujące, bo nie ma nas aż tak dużo w przemyśle muzycznym. A to fajny facet, bardzo normalny, zabawny, utalentowany.

Adam przyznał się również, że przed ostatnią trasą z Queen kupił czerwony skórzany płaszcz od Alexandra McQueena, położył go na podłodze w swojej garderobie, odciął rękawy i voila! Narodził się nowy kostium.

 


ARTYKUŁ

Adam Lambert wyjaśnia, dlaczego Rami Malek jest idealnym aktorem do roli Freddiego Mercury’ego w filmie Bohemian Rhapsody

Adam Lambert ma bardzo dobrą opinię o sposobie, w jaki Rami Malek przedstawia Freddiego Mercury’ego w nadchodzącym filmie biograficznym, Bohemian Rhapsody.

Trzydziestosześcioletni piosenkarz – który występuje z Queen od 2011 roku i jeździ z nimi w trasy od 2014 – mógłby być uznany za idealnego kandydata do zagrania roli frontmana tego glam-rockowego zespołu. Jednakże Lambert powiedział Keltie Knight z ET, że Malek jest idealną osobą do tej roli.

“Nie wyglądam jak Freddie. Nie brzmię jak Freddie. Brzmię jak ja,” wyjaśnił Lambert, kiedy spytano go, dlaczego nie dostał tej roli. “Rami wygląda świetnie. Jest świetnym aktorem. Z tego, co zrozumiałem, w filmie wykorzystali oryginalne nagrania Freddiego ze studia i Marca Martela, który jest imitatorem Freddiego, który nagrał jakieś inne wokalne fragmenty. Więc tu naprawdę chodzi o odtworzenie Freddiego. Dlatego nie, to nie mógłbym być ja.”

Malek w filmie całkowicie przeobraża się w kultowego wokalistę Queen, a Lambert przyznaje, że widział “fragmenty”.

“To, co bardzo mi się podoba, to sposób, w jaki pokazują, jak powstawała muzyka, kiedy zespół pisał piosenkę,” powiedział Adam. “Dla mnie było to bardzo ekscytujące, bo grałem z Brianem i Rogerem przez kilka ostatnich lat. Oglądanie jak ten proces zostaje odtworzony było dla mnie genialne.”

Były uczestnik Amerykańskiego Idola, który właśnie pracuje nad czwartym albumem, słyszał także, że Malek odrobił zadanie domowe i byłna “kilku koncertach Queen”.

“Spotkałem się z nim już kilka razy. Jest świetny,” dodał. “Jest też naprawdę dobry w filmie, wkłada w tę rolę dużo wrażliwości.” Jednocześnie Queen i Lamebrt wybierają się do Las Vegas, aby zaczynając od 1 września zagrać tam dziesięć koncertów The Crown Jewels w Park Theater w Park MGM.

Bohemian Rhapsody, którego premiera wyznaczona jest na 2 listopada, opowiada o tym, jak zespół zdobył sławę, o prywatnym życiu Mercury’ego i legendarnym występie Queen Live Aid w 1985 roku na londyńskim stadionie Wembley, który nadal uważany jest za jeden z najlepszych koncertów w historii rocka.

(…)1


1Dalsza część to krótki wywiad z Ramim Malekiem, który nie dotyczy już Adama.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.